Iga Świątek zagra dzisiaj dwa mecze? Wiemy kiedy gra Świątek i o której (BNP Paribas Warsaw Open 2023)

Świątek - Kudermetowa typy
Icon Sport

Niedziela może być niezwykle szalona dla Igi Świątek, jak zresztą cały turniej BNP Paribas Warsaw Open 2023. Warunki atmosferyczne sprawiły bowiem, że Laura Siegemund (jest już w finale), jak i Iga Świątek oraz Yanina Wickmayer (walczą w półfinałe) musiały wczoraj rozegrać po dwa mecze. Mało tego, mecz Igi Świątek zostanie dokończony dzisiaj… wszystko dlatego, że wczoraj z powodu zmroku spotkanie zostało przerwane. Kiedy gra Świątek mecz dzisiaj?

Dwa mecze Igi Świątek dzisiaj na BNP Paribas Warsaw Open 2023?

Wczorajszy mecz Igi Świątek rozpoczął się zgodnie z planem. Polka pokonała w pierwszym secie Yaninę Wickmayer 6:1 i wydawało się, że przy stanie 5:2 w drugim, za chwilę zakończy mecz i będzie się przygotowywała do niedzielnego finału. Nic jednak bardziej mylnego. Wickmayer odrodziła się i wykorzystała słabszą dyspozycję Igi doprowadzając do stanu… 5:5. Wtedy też mecz Igi Świątek został przerwany i jego dokończenie zaplanowano… niedzielę 30 lipca. Problem w tym, że tego samego dnia, rozegrany zostanie też finał BNP Paribas Warsaw Open 2023.

Bez względu więc na to, czy półfinał wygra Iga Świątek (na co liczymy), czy Yanina Wickmayer, to jedna z tych pań rozegra w niedzielę dwa mecze – półfinał i finał BNP Paribas Warsaw Open 2023.

Kiedy gra Świątek? Półfinał przeciwko Wickmayer zostanie dokończony o godzinie 12:00. Z kolei finał zostanie rozegrany po meczu półfinałowym, ale nie wcześniej, niż o godzinie 13:00.

Oba mecze można obejrzeć na TVP 1, TVP Sport oraz przykładowo na stronie STS, która po rejestracji proponuje darmowy stream online.

Oglądaj tutaj