Sadio Mané odchodzi z Bayernu Monachium. Senegalczyk pożegnał się z drużyną

Sadio Mané odchodzi z Bayernu Monachium. Senegalczyk pożegnał się z drużyną
Icon Sport

Przygoda napastnika w bawarskim klubie zakończy się już po roku, ponieważ Sadio Mané odchodzi z Bayernu Monachium. Wczoraj działacze Al-Nassr odbyli spotkanie z władzami mistrza Niemiec i porozumieli się w sprawie transferu byłego gracza Liverpoolu. Po weekendzie ma dojść do sfinalizowania tej transakcji.

Sadio Mané trafił do Bayernu Monachium w zeszłym roku z Liverpoolu za 32 mln euro. Senegalczyk miał zostać następcą Roberta Lewandowskiego, który odszedł do FC Barcelony. Afrykański napastnik nie zagwarantował jednak odpowiedniej jakości, a dodatkowo miał problem z kontuzjami i dochodziło do kłótni z kolegami z drużyny. Te czynniki spowodowały, że Sadio Mané odchodzi do Arabii Saudyjskiej.

Sadio Mané odchodzi z Bayernu Monachium. Stworzy duet z Cristiano Ronaldo

Florian Plettenberg ze “Sky Sport” poinformował, że wczorajsze rozmowy przyniosły zamierzony efekt i strony doszły do porozumienia ws. transferu Senegalczyka do Al-Nassr. Mistrz Niemiec ma zarobić mniej niż 30 mln euro, co oznacza, że Bawarczycy trochę stracą na tej operacji. Pod kątem finansowym z kolei stratny nie będzie Sadio Mané, który rocznie może zarabiać nawet 40 mln euro, choć negocjacje jeszcze trwają. Napastnik prawdopodobnie zwiąże się z nowym klubem do 2027 roku.

Z powodu sukcesu w negocjacjach Sadio Mané pożegnał się już z kolegami z drużyny i nie uda się z nimi na zgrupowanie do Singapuru. Ma za to polecieć do Dubaju, gdzie w poniedziałek przejdzie badania medyczne przed przeprowadzką do Arabii Saudyjskiej.

Sadio Mané odchodzi z Bayernu Monachium i nie można powiedzieć, że poprzedni sezon był udany w wykonaniu Senegalczyka. W barwach mistrza Niemiec rozegrał łącznie 38 meczów, podczas których udało mu się zdobyć 12 goli i dorzucić do tego 6 asyst. Teraz Senegalczyk spróbuje sił w nowej lidze, gdzie będzie mógł stworzyć duet z Cristiano Ronaldo.

Z kolei Bayern Monachium środki pozyskane ze sprzedaży Senegalczyka będzie chciał wykorzystać na wzmocnienie linii ataku. Bawarczycy negocjują z Tottenhamem transfer Harry’ego Kane’a, który na pewno będzie kosztowny.