Kiedy gra Świątek? Kolejny turniej Polki pod znakiem zapytania?

Iga Świątek kiedy gra? To hasło często pojawia się w wyszukiwarce, a my postaramy się zaprezentować na nie odpowiedź. Postaramy nie jest tutaj słowem przypadkowym, bowiem wciąż nie jest pewne, kiedy gra Świątek. Polka zgłosiła się do turnieju w Berlinie, który startuje 13 czerwca 2022, ale nic nie jest jeszcze przesądzone.

[AKTUALIZACJA 09.06.2022] Iga Świątek zadecydowała, że nie wystąpi w Berlinie. Zatem jej najbliższym turniejem będzie wielkoszlemowy Wimbledon.

Kiedy gra Iga Świątek następny mecz i turniej?

Wszyscy już z utęsknieniem czekamy na wielkoszlemowy Wimbledon, w którym Iga Świątek będzie jedną z faworytek. Czy przed nim Świątek zagra w jeszcze jakimś turnieju? Jak wiadomo Wimbledon to korty trawiaste i zdaniem wielu ekspertów Idze przydałoby się “przetarcie”. Polka zapewne pomyślała tak samo i stąd zgłosiła się do startującego 13 czerwca 2022 turnieju w Berlinie.

kiedy gra Świątek

Nie jest jednak pewne, czy w nim wystąpi. W jednym z ostatnich wywiadów Iga Świątek pytana kiedy gra, odpowiedziała, że nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji co do występu na trawiastych kortach w Berlinie. Z jednej strony chciałaby “przetrzeć” się przed Wimbledonem, z drugiej jednak, może potrzebować odpoczynku po intensywnym Roland Garros. Decyzja zostanie podjęta zapewne na dniach i poinformujemy o niej na łamach naszego portalu.

Na WTA Berlin Iga Świątek byłaby jedną z ośmiu zawodniczek z czołowej dziesiątki rankingu, które zgłosiły się do imprezy. Oprócz Polki do turnieju w Berlinie zapisały się m.in. Kontaveit, Badosa, Jabeur, Sakkari, Sabalenka, Pliskova oraz Muguruza.

Zobacz najnowsze informacje o kontuzji Nadala.