Nadal szczerze o problemach zdrowotnych. Co z Wimbledonem? Koniec kariery?

Rafael Nadal i kontuzja stopy, która doskwiera mu od dłuższego czasu są tematami numer jeden w tenisowym świecie. Ostatnio Hiszpan po raz 14. wygrał Roland Garros, a część osób spodziewała się, że Rafa po triumfie ogłosi koniec kariery. Nic takiego nie miało miejsca. Później pojawiły się informacje, że Nadal może odpuścić startujący 27 czerwca 2022 wielkoszlemowy Wimbledon. Co teraz wiadomo na ten temat? Hiszpan zajął nowe stanowisko.

rafael nadal

Nadal problemy zdrowotne, koniec kariery czy walka o powrót?

Po pesymistycznych słowach Rafaela Nadala, które częśc osób odbierała jako rychłą zapowiedź końca kariery, Hiszpan postanowił wygłosić kolejne stanowisko. Tym razem powiało optymizmem. Mimo powracającej kontuzji stopy, Nadal zamierza powalczyć o powrót do tenisa i jak sam przyznał, nic jeszcze nie jest przesądzone w sprawie Wimbledonu. Wcześniej pojawiały się informacje, że Hiszpan na pewno odpuści trawiastą część Wielkiego Szlema. Teraz sam Nadal zareagował na te doniesienia.

Nadal przyznał, że Wimbledon nie jest turniejem, którego można ot tak, bez ogromnego żalu, odpuścić. Jeżeli będzie mógł zagrać bez środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, to wystąpi na Wimbledonie. Jeżeli nie, to odpuści, bowiem zdrowie jest dla niego najważniejsze. “Nie chcę znowu grać na zastrzykach znieczulających. To może zdarzyć się raz, ale to nie jest filozofia życia, którą chcę podążać.” – skwitował Hiszpan. Kiedy można spodziewać się jego decyzji? W ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jak zatem widać doniesienia, o tym, że planuje Nadal koniec kariery były wyłącznie dziennikarską kaczką.

0 0 votes
Article Rating