United Cup: Polska – Włochy wynik i skrót meczu

United Cup Polska Włochy wynik

Polska awansowała do półfinału United Cup, wygrywając z Włcohami. Zobacz przebieg i skrót tego meczu.

United Cup: Polska – Włochy 3:2

Przypomnijmy, że mecz Polska – Włochy złożony był z pięciu pojedynczych spotkań. Żeby go wygrać, trzeba było odnieść minimum trzy zwycięstwa.

  • Michalski – Musetti 0:2
  • Świątek – Trevisan 2:0
  • Hurkacz – Berrettini 1:2
  • Linette – Bronzetti 2:0
  • Świątek / Hurkacz – Rosatello / Musetti 2:0

Michalski – Musetti skrót i wynik 0:2 (1:6, 1:6)

Niestety, ale Daniel Michalski po jednostronnym meczu, przegrał w 58 minut z Lorenzo Musettim. Nie było miłej dla nas niespodzianki. Wszystko więc w rękach Świątek, Hurkacza, Linette i miksta.

Świątek – Trevisan 2:0 (6:2, 6:4)

Iga Świątek w nieco ponad 1 godzinę i 50 minut ograła Martinę Trevisan. Polska rozpoczęłą mecz od przełamania i grała dobrze. Choć w drugim secie Trevisan też przełamała Igę i miała nawet piłkę na 5:5. Drugi set był dość nerwowy dla Igi, która grała nierówno. Ostatecznie jednak Iga wygrywa pewnie i Polska remisuje z Włochami.

Hurkacz – Berrettini 1:2 (4:6, 6:3, 3:6) skrót i wynik

Hubert Hurkacz jak dzielny walczył z Berrettinim, ale ostatecznie to Włoch po trzech setach okazał się lepszy i Włosi wychodzą na prowadzenie 2:1. Polska musi wygrać dwa ostatnie mecze: Linette i mikst, jeżeli chce być pewna awansu do półfinału.

Linette – Bronzetti skrót i wynik 2:0 (6:1, 6:2)

Magda Linette błyskawicznie uporała się z Lucią Bronzetti, wygrywając 2:0 w 1 godzinę i 14 minut. Polka straciła tylko 3 gemy. Dzięki temu ostatni mecz, a więc mikst zadecyduje o bezpośrednim awansie do półfiinału United Cup.

Niesamowita passa Magdy Linette trwa w najlepsze!

Świątek / Hurkacz – Rosatello / Musetti 2:0

Nasz mikst błyskawicznie uporał się z rywalami i Polska zagra w półfinale United Cup! Włosi też tam awansują, jako szczęśliwi przegrani.

Z kim Polska zagra w półfinale United Cup, jeżeli wygra z Włochami?

Aktualizacja: Polska zagra w półfinale United Cup ze Stanami Zjednoczonymi. Mecz 6 stycznia 2023 w godzinach porannych. Szczegóły wkrótce.

Jeżeli wygramy z Włochami, zagramy ze zwycięzcą pary USA / Wielka Brytania. Jeżeli zaś przegramy i załapiemy się do półfinałów, jako szczęśliwy przegrany, to zmierzymy się z wygranym pary Chorwacja / Grecja.