Wimbledon 2022 eliminacje, drabinka: Polacy przystępują do rywalizacji! Zobacz z kim i kiedy grają w kwalifikacjach

Startują Wimbledon 2022 eliminacje. Do kwalifikacji przystąpiło trzech Polaków. To Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska oraz Kacper Żuk, który jako ostatni uzyskał przepustkę do kwalifikacji Wimbledonu. Zobacz, kiedy grają Polacy i z kim zmierzą się o udział w głównej drabince Wielkiego Szlema.

[TUTAJ SPRAWDZISZ WYNIKI KWALIFIKACJI]

Czy to będą szczęśliwe dla Polaków Wimbledon 2022 eliminacje?

Pewni udziału na Wimbledonie są Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. O główną drabinkę muszą powalczyć za to Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska. Niestety z rywalizacji odpadł już Kacper Żuk, który w swoim pierwszym meczu musiał uznać wyższość Marka-Andrei Hueslera. Na Wimbledon 2022 kwalifikacje rozpoczęły się w poniedziałek, 20 czerwca. Zobacz, kiedy grają Polacy w kwalifikacjach Wimbledonu.

  • Wimbledon 2022 eliminacje: Maja Chwalińska – Bolsova Zadoinov (21.06.2022)
  • Wimbledon 2022 kwalifikacje: Katarzyna Kawa – Bandecchi (21.06.2022)

wimbledon 2022 eliminacje

Kacper Żuk w pierwszym meczu zagrał ze Szwajcarem Markiem-Andreą Hueslerem, który został rozstawiony w kwalifikacjach z numerem szóstym. Niestety, ale Polak musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 3:6, 6:7(2) i pożegnał się z Wimbledonem. Startują jednak Wimbledon 2022 eliminacje kobiet, a w nich zobaczymy Maję Chwalińską i Katarzynę Kawę. Co można napisać o ich pierwszych rywalkach?

Maja Chwalińska zajmuje 172. miejsce w rankingu WTA, a jej pierwsza rywalka w kwalifikacjach Wimbledonu, Hiszpanka Bolsova Zadoinov dopiero 230. Maja jest faworytką. Zwłaszcza, że Bolsova Zadoinov przegrała trzy ostatnie mecze na trawie. Z jednej strony jest to zrozumiałe, kiedy spojrzy się na jej ostatnie rywalki (m.in. Badosa oraz Gauff), a z drugiej może podziałać demotywująco. Katarzyna Kawa (132. WTA) zagra przeciwko Szwajcarce Bandecchi (236. WTA). Katarzyna spróbuje odbudować się po dwóch porażkach w poprzednich meczach. Co ciekawe, zarówno Maja Chwalińska, jak i Katarzyna Kawa nie miały jeszcze okazji rywalizować przeciwko swoim najbliższym rywalkom.

Wiemy też, jak wygląda drabinka Wimbledon 2022 eliminacje. Rozstawiona z numerem szóstym w kwalifikacjach Katarzyna Kawa w decydującym meczu może zagrać chociażby z Jeanjean. Rozstawiona z 26 numerem Francuzka to najgroźniejsza rywalka Katarzyny Kawy w drodze po Wimbledon 2022. Z kolei Maja Chwalinska nie miała takiego szczęścia i jej rywalką w decydującym meczu może być Coco Vandeweghe, grająca w kwalifikacjach Wimbledonu z numerem drugim.

0 0 votes
Article Rating