Wimbledon 2022 Polacy: kto z polskich tenisistów zagra? Znamy nazwiska

Z utęsknieniem czekamy na rozpoczynający się 27 czerwca Wimbledon 2022. Polacy, którzy wystąpią na trawiastych kortach w Londynie to nie tylko Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Zobacz, którzy jeszcze polscy tenisiści spróbują swoich sił na Wimbledonie.

AKTUALIZACJA: Polacy walczą w eliminacjach Wimbledonu. Zobacz szczegóły.

wimbledon 2022 polacy

Którzy Polacy zagrają na Wimbledonie 2022?

Wiemy, że do turnieju głównego zgłoszeni zostali Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz oraz Kamil Majchrzak. Największe nadzieje wiążemy rzecz jasna z Igą Świątek, która wygrała ostatnio Roland Garros. Choć liczymy też na dobrą grę Huberta Hurkacza. Nawet mimo tego, że Hubi nie zachwycił na inaugurującym trawiasty sezon turnieju w Stuttgarcie, odpadając już w swoim pierwszym meczu.

Na Wimbledon 2022 Polacy mamy nadzieję, że to nie tylko ta piątka, ale dołączy do nich ktoś jeszcze. Zwłaszcza, że prawo gry w eliminacjach mają Katarzyna Kawa oraz Maja Chwalińska. Na liście oczekujących znaleźli się z kolei Kacper Żuk i Daniel Michalski. Pierwszy oczekuje jako dziewiętnasty, a drugi jako dwudziesty szósty.

Ciekawie wygląda też lista nieobecnych Wimbledon 2022.

Gdzie oglądać mecze Polaków na Wimbledonie 2022?

Prawa telewizyjne należą do grupy Polsat, ale to, jak radzą sobie Polacy na Wimbledonie 2022, będzie można śledzić także w darmowych transmisjach u bukmachera Fortuna, który przygotował ciekawe bonusy na Wimbledon 2022. Kliknij poniżej, żeby zapoznać się ze szczegółami.

Nowa
5 rating
Fortuna
Odbierz Bonus
  • ⭐ Freebet 20 zł bez depozytu
  • ⭐ Cashbacki do 300 zł
  • ⭐ Freebet 10 zł za kod
  • ⭐ Bonus 5 zł za udostępnienie kuponu
ZAREJESTRUJ SIĘ