Wimbledon 2022: Katarzyna Kawa zagra w drabince głównej!

Fenomenalne wieści napłynęły dzisiaj późnym popołudniem z kortów Wimbledonu. Katarzyna Kawa wygrała decydujący mecz i tym samym zakwalifikowała się do drabinki głównej turnieju. W piątek jej losowanie.

Wimbledon 2022 katarzyna kawa

Katarzyna Kawa awansowała na Wimbledon 2022

Coś niesamowitego. Katarzyna Kawa po raz pierwszy w swojej karierze zagra na Wielkim Szlemie. Będzie nim Wimbledon 2022. Polka przed trzema dniami przystąpiła do eliminacji i po trzech zwycięstwach można krzyknąć: mamy to! W decydującym o udziale w Wimbledonie meczu, Katarzyna Kawa ograła Leolię Jeanjean 7:5, 6:2 Mecz trwał 1 godzinę i 31 minut, a Katarzyna Kawa posłała w nim aż 32 winnery i 6 asów.

We wcześniejszych dwóch meczach eliminacji Wimbledonu, Polka ograła Sopie Chang (6:4, 6:2) oraz Susan Bandecchi (6:2, 3:6, 6:2). Nie ma co ukrywać dla Kawy awans na Wimbledon 2022 jest olbrzymim sukcesem. Teraz każda wygrana będzie dla niej jeszcze większym. Zobaczymy, jak ułoży się na Wimbledon 2022 drabinka. Losowanie już jutro.

Przypomnijmy, że w grze pojedynczej na Wimbledonie zobaczymy Igę Świątek, Magdę Linette, Magdalenę Fręch, Huberta Hurkacza, Kamila Majchrzaka oraz wspomnianą Katarzynę Kawę. Trwa mecz Mai Chwalińskiej, a właściwie to trzeci, decydujący set.