Wimbledon – kiedy rozpocznie się następny Wielki Szlem z Igą Świątek?

Iga Świątek we wspaniałym stylu, po raz drugi w karierze, wygrała wielkoszlemowy Roland Garros, a już teraz warto poszukać informacji, kiedy Wimbledon 2022? Wiemy, kiedy rozpoczyna się trawiasta odsłona Wielkiego Szlema.

wimbledon kiedy

Kiedy Wimbledon 2022?

Odpowiadając na pytanie Wimbledon kiedy, należy wskazać datę 27 czerwca 2022 roku, jako dzień rozpoczęcia zmagań na kortach All England Tennis and Croquet Club w Londynie. Oczywiście, jak każdy Wielki Szlem, tak samo Wimbledon 2022 rozpocznie się od kwalifikacji. Turniej potrwa aż do 10 lipca i oczywiście, liczymy na wspaniały występ Igi Świątek.

Wimbledon w cieniu kontrowersji

Wimbledon 2022 odbędzie się w cieniu kontrowersji. Organizatorzy wykluczyli z imprezy rosyjskich i białoruskich tenisistów, a światowe federacje WTA i ATP w kontrze co do tej decyzji, postanowiły nie przyznawać rankingowych punktów za tegoroczny Wimbledon. Kiedy tylko taka decyzja ujrzała światło dzienne, pojawiło się wiele kontrowersji i różnych głosów. W obronie Rosjan i Białorusinów stanął między innymi Novak Djoković. Wiemy już też, ile wyniosą nagrody na Wimbledonie w 2022 roku.

2.8 6 votes
Article Rating