Wimbledon 2022 – pula nagród. Rekordowe pieniądze do zgarnięcia!

Czas na trzeci w tym roku Wielki Szlem, którym będzie Wimbledon 2022. Pula nagród jest imponująca. W tym roku pobity zostanie kolejny rekord, jeżeli chodzi o nagrody.

Ile zgarną najlepsi? Wimbledon 2022 pula nagród

Na tegorocznym Wimbledonie nie bedą przyznawane rankingowe punkty, a taka decyzja federacji WTA i ATP jest odpowiedzią na to, że organizatorzy Wimbledonu postanowili wykluczyć z rywalizacji Rosjan i Białorusinów. Mimo braku punktów, na Wimbledon 2022 pula nagród jest rekordowa. Nie ucierpiały finanse turnieju, rozgrywanego na trawiastych kortach w Londynie.

Łączna pula nagród na Wimbledonie wyniesie aż 40,3 milionów funtów! To o około 5 milionów funtów więcej, niż wynosiły nagrody na Wimbledonie przed rokiem.

wimbledon 2022 pula nagród

Na konta zwycięzców gry pojedynczej wpadnie po okrągłe 2 miliony funtów. Dla porównania Novak Djoković za wygranie Wimbledonu przed rokiem zainkasował o około 18% mniej. Finaliści dostaną z kolei nieco ponad 1 milion funtów, a za awans do pierwszej rundy przewidziano aż 50 tysięcy funtów. Jest zatem o co grać, a na Wimbledon 2022 nagrody są wyjątkowo rekordowe.

Zobacz również, którzy Polacy zagrają na Wimbledonie w tym roku.

0 0 votes
Article Rating