Wimbledon: Rafael Nadal podjął decyzję w sprawie swojego startu

Stało się. Na taką informację z niecierpliwością czekali wszyscy fani tenisa. Rafael Nadal właśnie poinformował, że zagra na tegorocznym Wimbledonie. Co z kontuzją Hiszpana, jak wygląda sytuacja? Mamy najświeższe wieści.

wimbledon rafael nadal

Rafael Nadal zgłasza się na Wimbledon 2022

Uffff. Odetchnęliśmy z ulgą. Triumfator Roland Garros wystąpi na Wimbledonie. Po paryskim wielkim szlemie pojawiło się wiele pytań, a sam Rafael Nadal brzmiał niejednoznacznie. Mówił o opłakanym stanie stopy, o tym, że zdrowie jest ważniejsze od sportu. Wielu spodziewało się nawet zakończenia kariery, ale jedno było pewne – niewiadome było, czy Rafael Nadal zagra na tegorocznym Wimbledonie. Teraz jasne już jest, że tak. Hiszpan sam o tym zresztą poinformował.

“Mam zamiar zagrać w Wimbledonie. Leczenie i ostatni tydzień treningów pokazały, że jest na to szansa” – poinformował hiszpański tenisista. Co ciekawe, Rafael Nadal nie grał na trawie od trzech lat i jak sam przyznał, Wimbledon 2022 będzie dla niego sporym wyzwaniem. Hiszpan w przeszłości wygrywał tego wielkiego szlema, ale miało to miejsce bardzo dawno temu, bowiem w latach 2008 i 2010. Wielokrotnie Rafael Nadal pokazał jednak, że dla niego nie ma niemożliwego, a obecnie znajduje się w kapitalnej formie. Jeśli zdrowie nie przeszkodzi, to jesteśmy pewni, że jest jednym z faworytów tegorocznego Wimbledonu.

Za nami już losowanie kwalifikacji Wimbledonu, w których zagrają Polacy.

3 1 vote
Article Rating