Stal Rzeszów – Wybrzeże Gdańsk typy i kursy (18.05.2024)

To już piąta kolejka Metalkas 2. Ekstraligi. Tym razem przedstawiam Stal Rzeszów – Wybrzeże Gdańsk typy. Kto okaże się lepszy podczas starcia w stolicy Podkarpacia? Faworyt jest ewidentny.

Stal Rzeszów – Wybrzeże Gdańsk typy bukmacherskie

Stal Rzeszów – Wybrzeże Gdańsk typy na wygraną gospodarzy chyba nikogo nie dziwią. Podkarpacka ekipa lepiej prezentuje się nie tylko na papierze, ale i na torze. Wydaje się, że “Żurawie” mają po swojej stronie sporo argumentów, co powinno przekuć się na sukces. To powinno być pewne zwycięstwo – co najmniej różnicą 10 pkt.

Stal Rzeszów - Wybrzeże Gdańsk typy
Jednocześnie prognozuję, że liderem Stali Rzeszów będzie Nicki Pedersen. Może od początku sezonu nie jedzie on jakoś rewelacyjnie, ale powinien dołożyć solidne punkty do dorobku Stali. Szacuję, że Duńczyk uzyska co najmniej 12 “oczek”. Na pewno go na to stać – to przecież szalenie doświadczony rider.

Texom Stal Rzeszów, zajmując 6. miejsce, zdobyła do tej pory 2 punkty ligowe, z jednym zwycięstwem i trzema porażkami. Mimo trudnego startu w sezonie, drużyna ma nadzieję na poprawę swojej pozycji, a atut domowego toru może okazać się wręcz decydujący w zbliżającym się starciu.

Z kolei Energa Wybrzeże Gdańsk znajduje się na przedostatniej, 7. pozycji z jednym punktem na koncie, wynikającym z jednego remisu i trzech porażek. Na pewno nadmorski zespół ma o czym myśleć.

Stal Rzeszów – Wybrzeże Gdańsk składy awizowane

Znamy już składy awizowane na mecz w stolicy Podkarpacia. Kto będzie bronić barw obu ekip?

ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK
1. Krzysztof Kasprzak
2. Niels-Kristian Iversen
3. Tom Brennan
4. Mateusz Tonder
5. Nicolai Klindt
6. Miłosz Wysocki
7. Bartosz Głogowski
8.

TEXOM STAL RZESZÓW
9. Marcin Nowak
10. Krystian Pieszczek
11. Jacob Thorssell
12. Jesper Knudsen
13. Nicki Pedersen
14. Konrad Mikłos
15. Wiktor Rafalski

Stal Rzeszów – Wybrzeże Gdańsk kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie nie pozostawiają wątpliwości. Każdy inny wynik niż pewny triumf gospodarzy będzie dużą niespodzianką.

Faworytem tego starcia jest Texom Stal Rzeszów, dzięki lepszemu składowi i za sprawą atutu nawierzchni. Jednak, jak pokazuje sport, nie można lekceważyć żadnego przeciwnika, a Wybrzeże Gdańsk z pewnością zrobi wszystko, by sprawić niespodziankę i poprawić swoje miejsce w tabeli. Na pewno będzie ciekawie!

Stal Rzeszów – Wybrzeże Gdańsk bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

W ostatnich latach nie dochodziło do bezpośrednich starć tych drużyn.

Warto jednak mieć na uwadze ostatnie mecze Stali i Wybrzeża. Rzeszowianie przegrywali w Ostrowie 43:47, ale i w Rybniku 40:49, a poza tym zostali pokonani u siebie przez Wilki Krosno 39:51.

Wybrzeże przegrało z Polonią Bydgoszcz 21:27, Ostrovią 32:57 i zremisowało w Poznaniu 45:45.

Gdzie oglądać Stal Rzeszów – Wybrzeże Gdańsk? Transmisja i godzina

Mecz Stal Rzeszów – Wybrzeże Gdańsk zaplanowano na 18 maja 2024 roku. Początek rywalizacji o g. 16:30.

Warto mieć na uwadze, że telewizja nie pokaże tego spotkania w standardowy sposób. Zobaczysz je tylko przez internet – na Canal+ online.

OGLĄDAJ TUTAJ