Żużel. Mecze PGE Ekstraligi mogą zostać przełożone!

Żużel. Mecze PGE Ekstraligi mogą zostać przełożone!
Icon Sport

Choć żużlowy terminarz został opublikowany już jakiś czas temu, to istnieje szansa na to, że dojdzie tam do kilku korekt. Mecze PGE Ekstraligi mogą zostać przełożone. Jak informuje portal “WP SportoweFakty”, powód takiej decyzji wcale nie jest związany z żużlem.

Mianowicie, chodzi o to, aby żużlowe zmagania nie nakładały się na występy piłkarzy w trakcie Euro 2024. Przypomnijmy, że podopieczni Michała Probierza awansowali na ten turniej po wygraniu baraży. W finale Biało-Czerwoni pokonali po rzutach karnych Walię, zdobywając jednocześnie bilet na mistrzostwa Europy.

Będą zmiany w terminarzu PGE Ekstraligi? Taki scenariusz jest możliwy

Wiadomo już, że Polacy zagrają co najmniej trzy spotkania. Odbędą się one 16 czerwca z Holandią, 21 czerwca z Austrią i 25 z Francją. Spoglądając na terminarz PGE Ekstraligi, widać, że w dniu rozgrywania meczu z Austrią doszłoby do pewnego konfliktu interesu, ponieważ wtedy zaplanowano także żużlowe starcia. W ten dzień ZOOleszcz GKM Grudziądz podejmie NovyHotel Falubaz Zielona Góra i Fogo Unia Leszno zmierzy się KS Apatorem Toruń.

Jak się okazuje, mecze PGE Ekstraligi mogą zostać przełożone. Tak przynajmniej wynika ze słów Przemysława Szymkowiaka, który udzielił wypowiedzi portalowi “WP SportoweFakty”. “Ekstraliga Żużlowa jest świadoma dużego zainteresowania meczem piłkarskiej reprezentacji Polska – Austria w piątek 21.06 o g. 18.00, co koliduje z meczami żużlowymi. Po konsultacji z TV i, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności terminarzowe, zostanie podjęta decyzja” – powiedział.

Choć na ten moment nie podjęto jeszcze oficjalnej decyzji w tej kwestii, to można się jednak spodziewać takiego ruchu. Przypomnijmy, że już w nadchodzący weekend ruszają zmagania w najlepszej żużlowej lidze świata. Zmagania zaplanowano na piątek oraz niedzielę, ale można być pewnym tego, że emocji nie zabraknie w żadnym z tych spotkań.