Wybrzeże Gdańsk – Landshut Devils typy, kursy i transmisja (21.05.2023)

21 maja 2023 roku Zdunek Wybrzeże Gdańsk powalczy na domowym owalu z Trans MF Landshut Devils. Spotkanie rozpocznie się o 14:00, a my póki co przedstawiamy Wybrzeże Gdańsk – Landshut Devils typy.

Wybrzeże Gdańsk – Landshut Devils typy i przewidywania

Wybrzeże Gdańsk na pewno stworzy wespół z Landshut Devils bardzo dobre widowisko. Póki co ekipa znad morza odjechała cztery mecze pierwszej ligi 2023. Zdobyła w nich cztery punkty. To efekt dwóch zwycięstw, a także dwóch porażek. Gdańszczanie znajdują się na piątym miejscu w tabeli 1. Ligi Żużlowej.

Wybrzeże Gdańsk - Landshut Devils typy

Ekipa Landshut Devils zajmuje z kolei siódme miejsce. W pięciu spotkaniach zdołała wywalczyć zaledwie dwa “oczka”. Ma więc na koncie jedno zwycięstwo i aż cztery porażki.

Podsuwamy wam Wybrzeże Gdańsk – Landshut Devils typy, że zwycięstwo w tej konfrontacji odnotują gospodarze. Mają oni mocniejszy skład, a do tego dochodzi jeszcze atut domowego toru. Powinni wygrać, choć łatwe to oczywiście nie będzie.

Landshut Devils atutów może doszukiwać się choćby w osobie Kima Nilssona. Ten zawodnik niegdyś jeździł w Wybrzeżu, co może mu pomóc w wywalczeniu dwucyfrówki.

Wybrzeże Gdańsk – Landshut Devils składy awizowane

Oczywiście zachęcamy również do tego, by przeanalizować awizowane składy. W jakich zestawieniach do niedzielnego starcia przystąpią zespoły Wybrzeża Gdańsk i Lanshut Devils? Rzućmy okiem:

Trans MF Landshut Devils
1. Kai Huckenbeck
2. Martin Smolinski
3. Marius Hillebrand U24
4. Kim Nilsson
5. Dimitri Berge
6. Norick Blodorn
7. Erik Bachhuber
8.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Norbert Kościuch
10. Mads Hansen U24
11. Daniel Kaczmarek
12.
13. Nicolai Klindt
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki
16.

Wybrzeże Gdańsk – Landshut Devils bezpośrednie mecze

Po raz ostatni te dwie drużyny starły się 19 czerwca 2022 roku. Wówczas emocji nie brakowało, a ostatecznie gdańszczanie okazali się nieco lepsi.

  • Wybrzeże Gdańsk – Landshut Devils 48:42
  • Landshut Devils – Wybrzeże Gdańsk 47:43

Wcześniej niemiecki zespół rozprawił się z gdańskim Wybrzeżem. 8 maja 2022 roku “Diabły” pokonały nadmorską ekipę 47:43. Czas pokaże, jak będzie tym razem.

Kiedy, o której i gdzie oglądać Wybrzeże Gdańsk – Landshut Devils? Transmisja

Kiedy Wybrzeże Gdańsk – Landshut Devils i o której godzinie? To spotkanie zostało przewidziane na 21 maja 2023 roku. Początek zmagań nastąpi natomiast o godzinie 14:00. Na pewno zanosi się na interesujące widowisko. Ekipa Landhsut Devils wie, że musi szukać punktów w każdym spotkaniu, bo za moment może się znaleźć na samym dnie tabeli ligowej. Sytuacja gdańszczan nie jest zresztą dużo lepsza.

Generalnie zmierzą się dwie drużyny z dolnej czwórki tabeli 1. Ligi Żużlowej. Oba zespoły mają swoje problemy, ale w obu przypadkach nikt nie wyobraża sobie spadku do najniższej klasy rozgrywkowej. Choćby to zwiastuje spore emocje.

Transmisja z tego pojedynku dostępna będzie na platformie Canal+ online. Niewątpliwie warto wygospodarować sobie nieco czasu, by uważnie śledzić starcie Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Trans MF Landshut Devils.