Adam Nawałka oddala się od reprezentacji Polski. Jest nowy faworyt

Adam Nawałka

Z ostatnich doniesień prasowych wynika, że uważany przez wszystkich za faworyta do objęcia reprezentacji Polski, Adam Nawałka oddala się od kadry. Były selekcjoner, który osiągnął z biało-czerwonymi sukces na Mistrzostwach Europy ma obawy przed podjęciem pracy w trudnych pandemicznych czasach. Okazuje się jednak, że to nie jedyna przeszkoda. Cezary Kulesza w jednym z wywiadów między wierszami powiedział, że chciałby nowego selekcjonera, który w przypadku awansu na Mistrzostwa Świata w Katarze, poprowadzi na nich reprezentację. Tymczasem wszystkie doniesienia prasowe są jednoznaczne i mówią o tym, że jeśli Adam Nawałka zgodziłby się na rolę strażaka to tylko i wyłącznie na swoich własnych warunkach. Te mają brzmieć następująco: objęcie reprezentacji Polski wyłącznie na baraże do Mistrzostw Świata, a później usunięcie się w cień. Tu wizja Cezarego Kuleszy i Adama Nawałki wyraźnie się rozjeżdża. Stąd zdaniem wielu dobrze poinformowanych dziennikarzy, faworytem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski stał się nieoczekiwanie…. Michał Probierz.

Nie Adam Nawałka, a Michał Probierz?

Kiedy Paulo Sousa rezygnował z roli selekcjonera reprezentacji Polski, od razu w gronie głównych kandydatów wymieniano dwie osoby: Adama Nawałkę i Czesława Michniewicza. Ten pierwszy ma oddalać się od kadry, a drugi, po ostatnich wydarzeniach w Legii nie wzbudza zaufania. Na szerokiej liście nazwisk kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski wymieniano także między innymi Michała Probierza. Nikt jednak nie przypuszczał, że może urosnąć on do rangi głównego faworyta. Do teraz.

Michał Probierz doskonale zna się z Cezarym Kuleszą (pracował w Jadze dwukrotnie podczas rządów Kuleszy), a obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ma darzyć go do dziś dużą sympatią. Owszem, jego ostatni okres w Cracovii nie był udany, a Michał Probierz mówił o wypaleniu zawodowym. Reprezentacja Polski to jednak inna para kaloszy i z pewnością na nowo wznieciłaby u Probierza iskrę. Czy dostanie jednak szansę?

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas wybór pomiędzy Adamem Nawałką, a Michałem Probierzem. Notowania tego drugiego wydają się stać na ten moment nieco lepiej. Są też opcje włoskie, bowiem zgłosiło się kilku trenerów, z Cannavaro, Pirlo czy Donadonim na czele. Jednak nie wydaje się, by nowym selekcjonerem reprezentacji Polski był ktoś spoza naszego kraju. Czasu jest za mało. Zdecydowanie za mało, żeby poznać piłkarzy i specyfikę reprezentacji. PZPN postawi pewnie na kogoś obeznanego w środowisku. Kogoś, kto na co dzień obcuje z polską piłką i w krótkim okresie czasu będzie w stanie wykrzesać z biało-czerwonych jak najwięcej. W ten scenariusz idealnie wpisują się właśnie Adam Nawałka i Michał Probierz. Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy najpóźniej 19 stycznia 2022 roku.

Chcesz obstawiać kto zostanie trenerem reprezentacji Polski? Sprawdź zakłady i kursy na nowego selekcjonera.

0 0 votes
Article Rating