Baraże o Ekstraklasę – zapowiedź półfinałów, drużyny, o której godzinie transmisja, zasady, kto awansuje?

Baraże o Ekstraklasę – zapowiedź półfinałów, drużyny, o której godzinie transmisja, zasady, kto awansuje?

Celem każdego klubu zrzeszonego w Polskim Związku Piłki Nożnej jest mierzenie się z najlepszymi drużynami w kraju. Wielkie emocje, jakie wywołują baraże do Ekstraklasy, nie są więc niczym zaskakującym. Aby wystąpić w ostatecznym boju o awans, należy jednak w pierwszej kolejności zostać zwycięzcą swojej pary półfinałowej. Kto będzie mierzył się w tychże parach? Sprawdźcie to w naszym dzisiejszym tekście.

Korona Kielce – Odra Opole (baraże o Ekstraklasę)

Pewnie dla wielu z Was ta wiadomość okaże się nieco zaskakująca, lecz sięgając pamięcią wstecz, to Odrę Opole można śmiało nazwać dużo bardziej utytułowanym zespołem od Korony. To niebiesko-czerwoni w latach 60. oraz 70. XX wieku byli bowiem stałym uczestnikiem Pucharu Intertoto. Było im także dane wystąpić w pierwszej rundzie Pucharu UEFA. W ekipie ze stolicy województwa świętokrzyskiego próżno szukać takich sukcesów.

Jest jednak jeden fakt, który zdecydowanie przemawia na korzyść popularnych Scyzoryków – doświadczenie na poziomie ekstraklasowym. I to właśnie ta kwestia może być w tych zmaganiach decydująca. Zainteresowanych ciekawymi typami związanymi z tym meczem zapraszamy do niniejszego linku.

Arka Gdynia – Chrobry Głogów (baraże o Ekstraklasę)

Równie spore ciśnienie związane z powrotem do piłkarskiej elity czuć zdecydowanie w Gdyni. Tamtejsza Arka po nieudanych barażach w ubiegłym roku, chce na pewno zrealizować swój nadrzędny cel na ostatniej prostej bieżącego sezonu. Los sprawił, że ich rywalami będą piłkarze z Głogowa, którzy jeszcze nigdy w swojej historii nie mieli sposobności gry w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej.

Już sama obecność Chrobrego w półfinale jawi się jako spora niespodzianka. Intuicja podpowiada nam, że gdynianie zdołają przechylić w tej parze szalę zwycięstwa na swoją korzyść, aczkolwiek nie będzie to takie proste, jak wielu sympatykom Arkowców się wydaje. W kilku słowach opisaliśmy to zresztą w jednym z naszych poprzednich tekstów.

Kto awansuje do Ekstraklasy? Zasady baraży

Fortuna 1. Liga baraże mają niezbyt skomplikowane zasady. Do rywalizacji w półfinałach przystępują bowiem drużyny, które zajęły miejsca od 3 do 6 podczas zmagań w sezonie zasadniczym. Ekipa z najniższego stopnia podium mierzy się z zespołem z lokaty szóstej, a drużyna czwarta z piątą.

Kiedy finał baraży o Ekstraklasę? Terminarz

Decydujące starcie, które wyłoni ostatniego z beniaminków PKO Ekstraklasy na sezon 2022/2023 odbędzie się w dniu 29 maja 2022r. o godz. 20:45.

Gdzie obejrzeć baraże o Ekstraklasę? Transmisja

Z uwagi na to, iż wyłączne prawa do transmitowania rozgrywek Fortuna 1. Ligi posiada Polsat Sport, to baraże o awans do Ekstraklasy będzie można śledzić właśnie na antenach tej stacji.