Chelsea – Borussia Dortmund składy wyjściowe na 1/8 finału Ligi Mistrzów

Chelsea – Borussia Dortmund składy wyjściowe na 1/8 finału Ligi Mistrzów

Wynik tego angielsko-niemieckiego starcia będzie kluczowy dla kondycji finansowej The Blues, a także dalszych losów Grahama Pottera. Sprawdźmy więc, jak wyglądają Chelsea – Borussia Dortmund składy.

Chelsea – Borussia Dortmund składy

Na głównych kanałach mediów społecznościowych Chelsea oraz Borussii można znaleźć już wyjściowe jedenastki obu ekip. Oto i one:

Chelsea:

Borussia Dortmund:

Być albo nie być

Todd Boehly, a więc człowiek, w którego rękach znajduje się w tej chwili londyńska Chelsea, zapewniał, że bez względu na wynik dwumeczu z BVB Graham Potter może być spokojny o pozostanie na swoim stanowisku. Ile w tych słowach było prawdy, a ile pustej gadki pod publiczkę przekonamy się prawdopodobnie już za kilka godzin.

Dlaczego akurat dziś? Wielce prawdopodobne bowiem, że Kai Havertz i spółka lada moment pożegnają się z fazą pucharową Champions League. Naprawdę ciężko wierzyć na ten moment w odwrócenie przez nich losów rywalizacji z Borussią, gdy w lidze problemy sprawia im pokonanie okropnie słabego Leeds.

Die Borussen zdają się być natomiast aktualnie w zupełnie innym położeniu. Edin Terzic tak poukładał sobie w tym sezonie drużynę, że Bayern zapewne będzie musiał drżeć o pierwsze miejsce w Bundeslidze praktycznie do ostatniej kolejki ligowej. A i tak nie do końca wiadomo, czy ta lokata będzie wtedy w jego posiadaniu.

Mimo sporej sympatii do angielskiego futbolu i tamtejszych drużyn wyspiarska reprezentacja w Lidze Mistrzów za parę chwil ulegnie najpewniej delikatnemu okrojeniu.

Jeśli chodzi o samo rozpoczęcie tego meczu, to pierwszy gwizdek zmagań na Stamford Bridge zaplanowano rzecz jasna na godz. 21:00. Zainteresowani będą mogli śledzić ich przebieg na antenach stacji Polsat Sport Premium 1.