Chorwacja – Maroko: Kontuzja kluczowego zawodnika

Chorwacja – Maroko: Kontuzja kluczowego zawodnika

Z pewnością nie na takie informacje czekali kibice reprezentacji Chorwacji przed meczem o 3. miejsce Chorwacja – Maroko. Jak informuje dziennikarz Fabrizio Romano, z gry wypada jeden z kluczowych obrońców Chorwatów. Chodzi o Josipa Juranovicia.

Josip Juranović nie zagra w meczu Chorwacja – Maroko. Dwóch kolejnych graczy jest zagrożonych

Josip Juranović wypada z gry na około 8-10 dni. Do tej pory był on ostoją chorwackiej defensywy, występując od deski do deski w każdym meczu MŚ 2022. Piłkarz, który grał niegdyś w Legii Warszawa, a obecnie występuje w barwach Celticu Glasgow, swoimi dobrymi występami zwrócił uwagę czołowych europejskich klubów. Mówi się nawet o zainteresowaniu FC Barcelony.

Josip Juranović nie zagra w meczu Chorwacja – Maroko. Wszystko, jak informuje Fabrizio Romano, z powodu kontuzji łydki. Uraz nie jest groźny, ale spowoduje kilkudniową absensję gracza reprezentacji Chorwacji. Do tej pory Josip Juranović zagrał w 27 meczach narodowej reprezentacji, nie zdobywając jeszcze żadnego gola.

Tymczasem, jak donosi ekspert TVP, Łukasz Gikiewicz, w meczu Chorwacja – Maroko nie wiadomo, czy wystąpią Gvardiol i Brozović. Obaj zmagają się z drobnymi urazami. Według naszych informacji, obaj pojawią się od pierwszej minuty, ale nie wiadomo, czy będą w stanie zagrać w pełnym wymiarze czasu. Zwłaszcza, jeżeli konieczna będzie dogrywka, co patrząc na to, jak do tej pory grała Chorwacja wcale nie jest takie wykluczone.

Przypomnijmy, że mecz o 3. miejsce Mistrzostw Świata 2022, Chorwacja – Maroko zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 17 grudnia 2022 roku. Początek spotkania punktualnie o godzinie 16:00 czasu polskiego. Choć na papierze Chorwacja jest faworytem, to Maroko pokazało przeciwko Hiszpanii, Portugalii, a nawet i w przegranym meczu przeciwko Francji, że grać potrafi nawet z najsilniejszymi. To będzie niezwykle interesująca batalia o brązowe medale MŚ 2022! Na to liczymy!