Co musi się stać żeby Legia awansowała do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy?

Co musi się stać żeby Legia awansowała do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy?
Icon Sport

Dla polskich zespołów, które walczą w europejskich pucharach, bieżący tydzień będzie bardzo istotny. Kibice obserwujący zmagania naszych drużyn, zadają sobie pytanie, co musi się stać, żeby Legia awansowała z grupy. Okazuje się, że podopieczni Kosty Runjaicia są w korzystnej sytuacji przed spotkaniem z Aston Villą.

Obecnie Legia Warszawa zajmuje pierwszą pozycję w grupie. “Wojskowym” zostały do rozegrania jeszcze dwa mecze w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Już w ten czwartek zmierzą się na wyjeździe z Aston Villą, a w ostatniej kolejce piłkarze niemieckiego trenera podejmą u siebie AZ Alkmaar. Wyliczenia pokazują, że korzystny rezultat osiągnięty w starciu z angielskim zespołem może dać awans zespołowi ze stolicy Polski.

Co musi zrobić Legia żeby awansować do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy?

Jeśli spojrzymy na tabelę w grupie “Wojskowych”, to zobaczymy, że zajmują oni pierwszą pozycję z 9 punktami, ale tyle samo oczek ma Aston Villa. Trzeci Zrijnski Mostar ma trzy punkty, czyli tyle samo co czwarte AZ Alkmaar. To doskonale pokazuje, co musi się stać, żeby Legia awansowała z grupy.

Nawet remis w starciu z Aston Villą da awans Legii Warszawa do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Oczywiście w przypadku zwycięstwa skutek będzie taki sam. Przy korzystnym rezultacie w spotkaniu Az Alkmaar – Zrinjski Mostar, “Wojskowi” mogą nawet przegrać w Birmingham, a i tak będą cieszyć się z awansu. Aby tak się stało, holenderski zespół nie może odnieść zwycięstwa.

Wiele wskazuje na to, że przed Legią Warszawa jest bardzo trudne zadanie. Zagrają na wyjeździe z podopiecznymi Unaia Emery’ego, którzy świetnie spisują się w Premier League. Do tej pory zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Podczas minionego weekendu Aston Villa dała radę odrobić straty z Tottenhamem i wygrać ostatecznie 2:1. Jeśli “Wojskowym” nie uda się awansować po piątej kolejce, to czeka ich decydujące starcie podczas spotkania z AZ Alkmaar, które odbędzie się przy Łazienkowskiej.

Czytaj też: Tomasz Hajto poznał rywala na Clout MMA. Sensacja!