Czesław Michniewicz poprowadzi inną reprezentację? Sensacyjne doniesienia

Czesław Michniewicz

Tego nie spodziewał się nikt. Zaledwie kilkanaście godzin po zwolnieniu Czesława Michniewicza z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski, gruchnęła sensacyjna informacja. Okazuje się, że Czesław Michniewicz wcale nie musi pozostać bezrobotnym na długo. “Polski Mourinho” znajduje się w orbicie zainteresowań jednej europejskiej federacji!

Czesław Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Cypru?

Wczoraj Cezary Kulesza poinformował, że Czesław Michniewicz nie będzie już dłużej selekcjonerem reprezentacji Polski. Ta decyzja nie zaskoczyła środowiska, które spodziewało się tego ruchu ze strony prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Czesław Michniewicz owszem, zrealizował postawione przed nim cele, ale zrobił to w fatalnym stylu, a w dodatku atmosfera wokół kadry nie była najlepsza.

Zwolnienie Czesława Michniewicza było szeroko komentowane w mediach. Krzysztof Stanowski w Hejt Parku przyznał, że jego zdaniem Michniewicz zrobi sobie dłuższą przerwę. Tymczasem, jak donosi Tomasz Ćwiąkała z Canal+, wcale nie musi to być prawdą. Zainteresowanie Czesławem Michniewiczem ma wyrażać cypryjska federacja.

Czy Czesław Michniewicz zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Cypru? “Jest temat reprezentacji Cypru, znajdował się na liście tej federacji, może wróci do pracy w Ekstraklasie, może postawi na dłuższy rozbrat z piłką” – komentuje wspomniany Ćwiąkała w rozmowie z Interią.

Co ciekawe, powroty ostatnich selekcjonerów reprezentacji Polski do rodzimej ligi nie były najlepsze. Doskonale pamiętamy przykłady czy to Adama Nawałki czy Jerzego Brzęczka. Stąd możliwe, że Czesław Michniewicz poszuka pracy poza granicami kraju czy skusi się właśnie na ofertę cypryjskiej federacji, jeżeli taka rzeczywiście się pojawiła bądź pojawi.

Tymczasem PZPN poszukuje następcy Michniewicza. W tej chwili faworytami są zagraniczni trenerzy. Wymienia się takie nazwiska, jak Szewczeko, Renard, Bento czy Bjelica.