Drewniana drabinka gimnastyczna – w jaki sposób przyczynia się do rozwoju dziecka?

Drewniana drabinka gimnastyczna – w jaki sposób przyczynia się do rozwoju dziecka?

Link w leadzie! Jeżeli posiadasz fragment nie zagospodarowanej ściany w pokoju swojego dziecka – świetnym pomysłem na jej wypełnienie, będzie drewniana drabinka gimnastyczna. Wpasuje się ona do każdego pokoju dziecięcego i będzie nie tylko źródłem ogólnorozwojowych ćwiczeń – ale także angażującej zabawy. W jaki sposób drabinka gimnastyczna przyczynia się do rozwoju dziecka? Wyjaśniamy!*

Spis treści:

Dlaczego warto?

Jakie ćwiczenia umożliwia domowa drabinka?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drabinki?

We wpisie przeczytasz dlaczego warto zainwestować w drabinkę gimnastyczną, jakie ćwiczenia są możliwe do przeprowadzenia z jej udziałem oraz na co należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią drabinkę do pokoju dziecka.

Dlaczego warto?

Głównym powodem dla którego warto nabyć drabinkę gimnastyczną, jest wzmocnienie wszystkich mięśni i ogólny rozwój organizmu dziecka. Liczne ćwiczenia które można wykonywać na drabinkach, poprawiają kondycję i koordynację ruchową młodego organizmu. Można na niej przeprowadzać rozgrzewkę, główny trening, rehabilitację lub wspierać ruchem na drabince inną trenowaną dyscyplinę sportową. Drabinka nie zajmuje dużo miejsca, wpasuje się w estetykę większości pokojów dla dzieci i jest łatwa do utrzymania w czystości. Drabinki z drewna są przyjazne maluchom, przyjemniejsze w dotyku niż drabinki metalowe i charakteryzują się większą antypoślizgowością.

Jakie ćwiczenia umożliwia domowa drabinka?

Drewniane drabinki gimnastyczne charakteryzuje uniwersalność i różnokierunkowość możliwych do wykonania ćwiczeń. Główne zastosowanie drabinek to wykonywanie gimnastyki rozciągającej mięśnie i ścięgna, wzmacnianie ciała oraz przeprowadzanie ćwiczeń korekcyjnych w ramach rehabilitacji.  Bardziej zaawansowany użytkownik może używać drabinek do ćwiczeń związanych z równowagą oraz akrobatyką. Drabinki umożliwiają ćwiczenie brzuszków, grzbietów, zwisów, półzwisów, wymachy nóg w tył czy stanie na rękach. Można ćwiczyć także mięśnie skośne stojąc bokiem do drabinek i chwytając coraz wyższe szczeble drabinki, lub czworogłowe stojąc przodem do drabinek i naciskając szczebelki rękami. Możliwe jest także korekcyjne prostowanie pleców, przydatne szczególnie podczas korygowania wad postawy, w obecności trenera.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drabinki?

Przede wszystkim należy wybrać renomowaną markę oraz zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu. Warto zastanowić się, jaki typ drabinki przyda nam się najbardziej – drewniana czy metalowa? Z dodatkowymi akcesoriami takimi jak trapez, lina, obręcze – czy bez? Akcesoria z pewnością pozwolą urozmaicić aktywność na drabince i będą dodatkową atrakcją dla naszej pociechy. Należy szczególną uwagę zwrócić na poprawny i solidny montaż konstrukcji do ściany.

*Materiał przygotowany przez partnera