Fortuna Puchar Polski Finał: Kiedy mecz, o której godzinie i gdzie obejrzeć?

Niesamowicie ułożył nam się ten sezon na polskich boiskach. Lech Poznań i Raków Częstochowa nie dość, że walczą o Mistrzostwo Polski, to spotkają się także w finale Pucharu Polski. Emocje sięgają zenitu i liczymy, że będzie to właśnie fantastyczny przedsmak, przed decydującą walką w PKO Ekstraklasie.

Finał Pucharu Polski – kiedy, gdzie i o której godzinie grają?

Zanim zacznie się Puchar Polski finał, warto odpowiedzieć na kilka interesujących pytań. Kiedy mecz, gdzie i o której godzinie?

  • KIEDY FINAŁ PUCHARU POLSKI: 02.05.2022, godzina 16:00
  • GDZIE FINAŁ PUCHARU POLSKI: Stadion Narodowy w Warszawie

Mecz zapowiada się niesamowicie i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Już na kilka dni przed finałem sprzedano aż 45 tysięcy biletów. Wszyscy są pewni, że na Stadionie Narodowym zgromadzi się komplet publiczności.

finał Fortuna Puchar Polski kiedy i gdzie

Fortuna Puchar Polski Finał – jaka była droga obu zespołów do finału?

Wiadomo, że finał Pucharu Polski będzie starciem Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa. Kolejorz wyeliminował kolejno Skrę Częstochowa, Unię Skierniewice, Garbarnię Kraków, Górnika Zabrze oraz Olimpię Grudziądz. Wydaje się, że nieco trudniejszą (choć o niczym to nie świadczy) drogę do finału Fortuna Pucharu Polski miał Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna uporali się kolejno ze Stalą Rzeszów, KKS-em Kalisz, Termalicą Nieciecza, Arką Gdynia oraz Legią Warszawa.

Gdzie obejrzeć Finał Fortuna Pucharu Polski? Transmisja

Wszyscy, którzy nie udadzą się na Stadion Narodowy w Warszawie, żeby na żywo oglądać finał Fortuna Pucharu Polski, mogą obejrzeć ten mecz w telewizji. Finał Pucharu Polski pokaże stacja Polsat oraz Polsat Sport. Dodatkowo, transmisja online zostanie przeprowadzona za pośrednictwem serwisu Polsat Box Go. Warto oglądać Puchar Polski finał, bo szykują się kapitalne emocje, zarówno na stadionie, przed telewizorami, jak i ekranami komputerów.

Kto wygrywał Puchar Polski w poprzednich sezonach?

Co ciekawe, Raków Częstochowa broni Pucharu Polski. Podopieczni Marka Papszuna wygrali finał Fortuna Pucharu Polski w poprzednim sezonie, pokonując w nim Arkę Gdynia. Dwa ostatnie finały odbyły się na Arenie Lublin, a teraz finał Pucharu Polski wraca do swojego domu, a więc na Stadion Narodowy w Warszawie.