Mateusz Gamrot ogłasza termin walki? Kołecki trafi do FAME MMA?

Mateusz Gamrot

Sporo dzieje się w ostatnim czasie w świecie polskiego mma. Wygląda na to, że poznaliśmy właśnie datę, kiedy do klatki UFC wróci Mateusz Gamrot. Kolejna zaskakująca wieść to fakt, że Szymon Kołecki żegna się z federacją KSW. Zawodnik oficjalnie potwierdził medialne doniesienia. Gdzie trafi?

Mateusz Gamrot ogłosił termin walki dla UFC?

“Gamer” coraz lepiej radzi sobie w federacji UFC. Nie dziwi więc, że kibice w Polsce, jak i na całym świecie są spragnieni walk Mateusza Gamrota. Kiedy wróci do klatki? Wygląda na to, że wojownik, legitymujący się bilansem 19-1-0 pokaże się szerszej publiczności jeszcze w tym roku. Choć nic nie zostało oficjalnie ogłoszone, to dwa tajemnicze wpisy Gamrota na Twitterze są niezwykle wymowne. “Contract signed, see you soon.” – brzmi pierwszy z nich, a więc: “Kontrakt podpisany, do zobaczenia wkrótce”. Drugi to zdjęcie sprzed dwóch dni, na którym widać, jak Mateusz Gamrot intensywnie trenuje w klubie American Top Team. To oznacza jedno – “Gamer” już rozpoczął obóz przygotowawczy do następnej walki. Kiedy ona będzie miała miejsce? Prawdopodobnie na UFC 269, gali, która odbędzie się 11 grudnia 2021 roku w Las Vegas. Walką wieczoru będzie wówczas starcie o pas wagi lekkiej, gdzie Charles Oliveira podejmie Dustina Poiriera. Kim będzie najbliższy przeciwnik Gamrota? Tego nie wiemy, ale niewykluczone, że jego rywala poznamy na gali UFC 268, która już za kilkadziesiąt godzin.

Szymon Kołecki rozstaje się z KSW, co teraz? Fame MMA?

Polscy kibice mieszanych sztuk walki mogą być w szoku. Wszyscy wyczekiwali na następny pojedynek Szymona Kołeckiego dla KSW, a tymczasem gruchnęła wiadomość, że obie strony się rozstały. Potwierdził to sam zainteresowany. Szymon Kołecki przyznał, że głównym problemem nie były pieniądze, a szacunek dla niego. Otrzymał propozycję bardzo trudnej sportowo walki z Tomaszem Narkunem i tylko osiem tygodni na przygotowanie. Nie mógł tego zaakceptować. W związku z tym zdecydował, że najlepiej będzie jeśli jego drogi z KSW rozejdą się. W internecie już toczy się dyskusja, gdzie teraz trafi Szymon Kołecki. Czy będzie to Fame MMA? Komentatorzy, a nawet sam jego trener, Mirek Okniński chętnie widzieliby walkę z Don Kasjo. I to od razu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mówi się jednak także o możliwości Kołeckiego w FEN czy na galach Babilon Promotion. Zobaczymy, czy Kołecki postawi na sportowy rozwój czy raczej freakową organizację, która zapewni mu z pewnością większe profity finansowe.

0 0 votes
Article Rating