GP Wielkiej Brytanii 2022 Kwalifikacje – wyniki

f1 wielkiej brytanii

Mimo ulewnego deszczu kwalifikacje F1 Wielka Brytania udało się doprowadzić do samego końca. Ich wynik był na tyle sensacyjny, że jutrzejszy wyścig zapowiada się niezwykle imponująco.

Sensacyjny zwycięzca

Przez znaczną część sesji kwalifikacyjnej najlepsze wyniki osiągał Max Verstappen. Aktualny lider tabeli nie robił sobie absolutnie nic z kapryśnej aury, jaka zawitała nad legendarny tor Silverstone. Niespodziewane kłopoty zaczęły się dopiero w trzeciej części eliminacji do wyścigu głównego. W wyniku jednego błędu Holendra na prowadzenie wysunął się Carlos Sainz. Kierowca ze stajni Ferrrari nie oddał swojej pozycji już do samego końca zmagań. F1 Wielka Brytania kwalifikacje padły więc jego łupem. Co ciekawe był to pierwszy taki triumf Hiszpana w dotychczasowej karierze. Oby był to prognostyk sporych emocji podczas niedzielnego wyścigu.

Ostatecznie podium kwalifikacyjne prezentowało się następująco:

  1. Carlos Sainz
  2. Max Verstappen
  3. Charles Leclerc

Kiedy wyścig o GP Wielkiej Brytanii?

Do GP Wielkiej Brytanii 2022 kwalifikacje rozpoczęły się punktualnie o godz. 16:00 w dniu 2 lipca. Start wyścigu głównego zaplanowano również na 16:00, tyle że dzień później, a więc 3 lipca 2022r.  Jednym z głównych faworytów jest oczywiście Max Verstappen