Iga Świątek pobiła kolejny rekord. Znakomite liczby Polki!

Iga Świątek pobiła kolejny rekord. Znakomite liczby Polki!
fot. Icon Sport

Polska tenisistka w minioną środę mierzyła się z Jekateriną Aleksandrową i pewnie awansowała do kolejnej rundy turnieju WTA 1000 w Dosze. Kibice z pewnością mogą być zadowoleni, ponieważ Polka pokazała się z bardzo dobrej strony, nie dając rywalce większych szans. Co więcej, w trakcie tego spotkania Iga Świątek pobiła kolejny rekord w swojej karierze.

Dla Polki rywalizacja w Dosze jest pierwszym turnieju od czasu niespodziewanego odpadnięcia z Australian Open, gdy nie dała rady w pojedynku z Lidią Noskovą. Wracając do Dosze, Iga Świątek uporała się z Jekateriną Aleksandrową w nieco ponad półtorej godziny, wygrywając ostatecznie 6:1, 6:4. Wcześniej, w poprzedniej rundzie polska tenisistka odprawiła z kwitkiem Rumunkę Sorany Cirstei.

Kolejny rekord Igi Świątek. Te statystyki robią wrażenie

W trakcie środowej rywalizacji z Jekateriną Aleksandrową widać było dominację Polki, ale w pierwszej partii Rosjanka potrafiła sprawić naszej tenisistce pewne problemy, natomiast w drugim secie Aleksandrowej zabrakło spokoju i wykorzystania swoich szans. O tym może bardzo świadczyć także statystyka, dzięki której Iga Świątek pobiła kolejny rekord.

Jekaterina Aleksandrowa miała osiem szans na przełamanie, jednak żadnej nie dała rady wykorzystać. To najlepszy wynik Polki w trakcie całej kariery. Do tej pory taka sztuka udawała jej się maksymalnie siedmiokrotnie. Miało to miejsce dokładnie w 2019 roku w Lugano przeciwko Kristinie Pliskovej. Oprócz 8 break pointów polska tenisistka zaliczyła 5 asów serwisowych i zdobyła 40 z 54 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Te liczby potwierdzają bardzo dobrą dyspozycję Igi Świątek, która mknie przez kolejne rundy turnieju WTA 1000 w Dosze. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Wiktoryja Azarenka. Początek tego spotkania zaplanowano na czwartek o 16:30.