Iga Świątek zagra w Roland Garros 2023? Nowe wieści

Iga Świątek
Icon Sport

Wszyscy czekamy na kolejne wieści o kontuzji Igi Świątek, której to Polka nabawiła się w ćwierćfinałowym meczu WTA w Rzymie przeciwko Elenie Rybakinie. Właśnie Iga Świątek opublikowała wymowny wpis o tym, czy zagra w Roland Garros 2023.

Czy Iga Świątek zagra w Roland Garros 2023?

Wielu kibiców zastanawia się, czy Iga Świątek zagra na Roland Garros 2023. Wszak, do rozpoczęcia turnieju pozostało zaledwie 10 dni, a Polka leczy kontuzję, której nabawiła się w meczu z Eleną Rybakiną. Mowa o kontuzji uda, o czym poinformowała sama zainteresowana. Na czwartek Iga Świątek miała zaplanowane szczegółowe badania, których wyniki już prawdopodobnie poznała. Stąd też tenisistka podzieliła się za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych nowymi informacjami.

Choć Iga Świątek w swoim najnowszym wpisie nie napisała wprost czy zagra na Roland Garros 2023, to między wierszami można wyczytać, że kontuzja nie jest zbyt groźna. “Potrzebuje na pewno kilku dni odpoczynku” – napisała Iga Świątek. Skoro zna już wyniki badań tomografem, to takie słowa wydaje się, że potwierdzają, iż na Roland Garros 2023 będzie gotowa. “Bilety do Paryża rezerwujemy” – to kolejna optymistyczna informacja, przekazana przez liderkę światowego rankingu.

Ewentualna nieobecność Igi Świątek na Roland Garros 2023 byłaby dla niej ogromną stratą, gdyż wygrywała French Open dwukrotnie – w 2020 i 2022 roku. Także organizatorzy mieliby ciężki orzech do zgryzienia, gdyż już wcześniej stracili Rafaela Nadala. Czternastokrotny triumfator Rolanda Garrosa nie zagra w tegorocznym turnieju z powodu kontuzji, z którą boryka się już od styczniowego Australian Open.