Roland Garros 2023 kwalifikacje: kiedy grają Polki i z kim?

Roland Garros 2023 kwalifikacje: kiedy grają Polki i z kim?
Icon Sport

Wszyscy czekamy na inaugurację Roland Garros 2023. Kwalifikacje to już ostatni etap przed drabinką główną. Wobec tego warto sprawdzić kiedy grają Polki w kwalifikacjach i kim będą ich rywalki.

Kwalifikacje Roland Garros 2023 – kiedy grają Polki? (Kawa, Chwalińska)

Zacznijmy najpierw od odpowiedzi na pytanie, kiedy kwalifikacje Roland Garros 2023. Zaplanowano je od 22 do 26 maja. W kwalifikacjach wystąpią dwie reprezentantki Polski, a mianowicie Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska. Wśród panów żaden z Polaków nie powalczy w kwalifikacjach. Warto jednak dodać, że udział w drabince głównej Roland Garros 2023 mają zapewnieni następujący zawodnicy: Hubert Hurkacz, Iga Świątek, Magda Linette oraz Magdalena Fręch. W związku z tym, w najbardziej pesymitycznym scenariuszu, będziemy świadkami występu czterech reprezentantów Polski, a w najbardziej optymistycznym, aż sześciu w drabince głównej Roland Garros 2023.

Katarzyna Kawa w kwalifikacjach Roland Garros 2023

Roland Garros 2023 kwalifikacje będą dla Katarzyny Kawy szansą na pierwszy w tym sezonie wielkoszlemowy turniej. Katarzynę Kawę doskonale kojarzymy z zeszłego sezonu, kiedy doszła do 1/32 finału Wimbledonu. Czy ten sukces uda się powtórzyć na Roland Garros 2023? Kwalifikacje zapewne rozpocznie z podniesioną głową, choć nie będzie faworytką meczu przeciwko Carol Zhao. Chinka notowana jest o ponad 100 pozycji wyżej w rankingu WTA od Polki. Mecz Kawa – Zhao rozegrany zostanie we wtorek, 23 maja 2023 roku.

Maja Chwalińska w kwalifikacjach Roland Garros 2023

Kwalifikacje Roland Garros 2023 będą także szansę dla Mai Chwalińskiej. Chwalińską czeka jednak jeszcze trudniejsze zadanie od Kawy. Maja zagra w pierwszej rundzie eliminacji z Lukrecją Stefanini. Włoszka została rozstawiona w kwalifikacjach French Open 2023 z numerem drugim. Mecz Chwalińska – Stefanini także we wtorek, 23 maja 2023 roku. Chwalińska po raz ostatni w wielkoszlemowym turnieju grała w poprzednim roku, kiedy to podobnie, jak Katarzyna Kawa dotarła do 1/32 finału Wimbledonu.

Roland Garros 2023 kwalifikacje – zasady awansu do drabinki głównej

W przypadku wielkoszlemowych imprez, a taką jest Roland Garros 2023, kwalifikacje posiadają trzy rundy – ćwierćfinały, półfinały i finały. Do drabinki głównej turnieju awansują tenisistki, które wygrają wszystkie trzy mecze z rzędu. Oczywiście, istnieje jeszcze furtka dla przegranych w finałach. Mogą dołączyć do drabinki głównej, kiedy z turnieju w pierwszej rundzie wycofają się inne tenisistki. Trzymamy kciuki za Polki. Oby French Open 2023 kwalifikacje były dla nich wyjątkowo udane.