Ile zarobi Fernando Santos po zwolnieniu? Kwota zwala z nóg

fernando-santos
fot. Icon Sport

Coraz głośniej słychać, że lada moment Cezary Kulesza rozwiąże kontrakt z Fernando Santosem. Jeżeli Santos zostanie zwolniony, będzie mógł liczyć na ogromną kwotę. Pojawiły się dokładne wyliczenia.

Fernando Santos otrzyma ogromne pieniądze po zwolnieniu

Jeżeli zgodnie ze spekulacjami, Cezary Kulesza zwolni Fernando Santosa, to ten będzie mógł liczyć na sporą kwotę na odchodne. Otóz kontrakt Fernando Santosa z reprezentacją Polski obowiązuje do listopada. W związku z tym, jeżeli Cezary Kulesza zwolniłby teraz Santosa, PZPN musiałby wypłacić Portugalczykowi jeszcze dwie wypłaty. Fernando Santos zarabia miesięcznie około 740 000 złotych, a to oznacza, że jeżeli zostanie zwolniony, to na jego konto wpłynie jeszcze blisko 1,5 miliona złotych.

Co ciekawe, w kontrakcie Fernando Santosa obowiązuje także inna klauzula. Jeżeli Portugalczyk wywalczy bezpośredni awans na Euro 2024 (szanse na to są już tylko matematyczne), to jego kontrakt zostanie przedłużony automatycznie. Wygląda jednak na to, że Santos zostanie zwolniony. W tej chwili najmocniejszym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski wydaje się być Marek Papszun.