Kto zastąpi Fernando Santosa? Oto nowy selekcjoner reprezentacji Polski?

Kto zastąpi Fernando Santosa? Oto nowy selekcjoner reprezentacji Polski?
Icon Sport

W mediach rozgorzała dyskusja, kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Wszystko dlatego, że po ostatnich występach i utrzymującym się od dłuższego czasu maraźmie, Fernando Santos ma lada moment stracić pracę. Takie informacje potwierdzili między innymi znani dziennikarze Tomasz Włodarczyk i Maciej Iwański. Kto zastąpi Santosa? Kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski wcale nie jest wielu. Faworytem wydaje się być jeden z nich.

Kto za Fernando Santosa? Kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

Wszystko wskazuje na to, że dni a nawet i godziny Fernando Santosa w reprezentacji Polski są policzone. Kto za Santosa? Kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Wygląda na to, że po ostatnich doświadczeniach z zagranicznymi trenerami, Cezary Kulesza zdecyduje się postawić na Polaka. Zwłaszcza, że ostatni z nich, a więc Czesław Michniewicz, pomimo nienajlepszego stylu, osiągnął wynik sportowy. Jak wygląda to za Santosa i jak wyglądało za kadencji Sousy wszyscy doskonale wiedzą.

W tej chwili faworytem mediów, żeby zastąpić Santosa jest… Marek Papszun. To nazwisko przejawiało się w kontekście nowego selekcjonera reprezentacji Polski jeszcze zanim Cezary Kulesza podpisał kontrakt z Fernando Santosem. Marek Papszun od dłuższego czasu pozostaje bezrobotny po tym, jak nie przedłużył kontraktu z Rakowem Częstochowa. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że z chęcią zasiadłby za sterami reprezentacji Polski. Papszun słynie z dyscypliny i dobrego kontaktu z szatnią, a to w tej chwili wydaje się być największą bolączką biało-czerwonych. Projekt pod nazwą Marek Papszun nowym selekcjonerem mógłby wypalić. Zwłaszcza, że Papszun mógłby zostać otoczony wieloma młodymi i zdolnymi szkoleniowcami czy analitykami.

Ciekawostką jest też fakt, że wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej jest Wojciech Cygan, który doskonale zna się z Markiem Papszunem z czasów jego pracy w Rakowie Częstochowa. Zapewne Cygan może, podobnie jak dziennikarze, podpowiadać Kuleszy, że Papszun jest dobrym wyborem.

Kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, jeżeli nie Marek Papszun? W mediach słychać tez o Macieju Skorży, który do kadry również był już przymierzany. Skorża zbiera dobre noty w Azji i nie wydaje się, żeby chciał zakończyć tą piękną przygodę. Przy okazji pracy w kadrze padają też standardowo nazwiska Michała Probierza, Jana Urbana czy Jacka Magiery. Tutaj też nie wydaje nam się, aby któryś z nich zastąpił Fernando Santosa.

Jeżeli Cezary Kulesza faktycznie zwolni Portugalczyka, to wszystko wskazuje na to, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie właśnie Marek Papszun.