Just Fontaine nie żyje. Legendarny król strzelców MŚ miał 89 lat

Just Fontaine

Nie żyje Just Fontaine. To legendarny francuski piłkarz, który zasłynął tym, że na Mistrzostwach Świata w 1958 roku zdobył 13 bramek w sześciu meczach. Do tej pory, żadnemu zawodnikowi nie udało się dorównać jego rekordowi. Just Fontaine zmarł w wieku 89 lat.

Zmarł Just Fontaine

O śmierci Justa Fontaine'a informują światowe media. Fontaine grał w barwach “Trójkolorowych” w latach 1953-1960. W zaledwie 21 meczach, zdobył aż 30 bramek. Największy sukces odniósł na Mistrzostwach Świata w 1958 roku, które zostały rozegrane w Szwecji. I choć Francja wywałczyła brązowe medale, to Just Fontaine został niekwestionowanym królem strzelców tego mundialu. Wystarczyło mu 6 meczów, żeby zdobyć 13 bramek. Do dziś Fontaine dzierży rekord wszechczasów, jeżeli chodzi o liczbę bramek zdobytych na jednych Mistrzostwach Świata. Już na zawsze zapisał się na kartach historii jako legenda francuskiej piłki nożnej.

Więcej o Juście Fontaine możesz przeczytać w naszym tekście, gdzie skrupulatnie opowiadamy wspaniałą historię 13 bramek na mundialu w 1958 roku >>>