Kiedy decyzja w sprawie przyszłości Michniewicza? Padł termin

Czesław Michniewicz

Przyszłość Czesława Michniewicza nadal stoi pod dużym znakiem zapytania. Kiedy decyzję w tej sprawie podejmie Polski Związek Piłki Nożnej? Przedstawiciel tego podmiotu zabrał głos.

Co dalej z Czesławem Michniewiczem?

Sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Łukasz Wachowski w trakcie rozmowy na kanale meczyki.pl był pytany o Czesława Michniewicza. Kiedy zapadnie ostateczna decyzja w sprawie selekcjonera? – Realnie jest to pewnie kwestia kilku najbliższych tygodni, żeby dać sobie bufor czasu. Myślę, że do końca roku albo na początku przyszłego – jak najbardziej możliwy termin – powiedział Wachowski.

Nie przekreślałbym żadnego scenariusza. Macie tendencję do tego, że chcielibyście mieć decyzję na już i ja to rozumiem. Z drugiej strony one mają konsekwencje na wiele miesięcy, czasami na wiele lat. I one nie mogą być podejmowane z presją czasu czy pośpiechem – dodał.

Zaznaczał, że związek potrzebuje czasu i zapewnił jednocześnie, że pozycja selekcjonera nie jest deprecjonowana.

Nie chciałbym, żeby to tak wybrzmiało, że próbujemy jego dokonania podważać. Szacunek do niego jest i będzie – podsumował Łukasz Wachowski.

Reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza zakończyła udział w mundialu w Katarze na 1/8 finału. Biało-Czerwonych z dalszej walki o mistrzostwo globu wyeliminowali Francuzi (1:3).

Wokół Michniewicza było ostatnio mnóstwo negatywnych emocji. Związane były one między innymi ze stylem gry Polaków, ale i z aferą premiową.