Kiedy losowanie 1/4 finału Ligi Mistrzów? O której godzinie?

Kiedy losowanie 1/4 finału Ligi Mistrzów? O której godzinie?

Wiemy już, kiedy losowanie Ligi Mistrzów. Pary 1/4 finału zostaną rozlosowane 17 marca 2023 roku we francuskim Nyonie. Zobacz, jakie drużyny grają w ćwierćfinałach Champions League oraz o której godzinie losowanie.

Kiedy losowanie Ligi Mistrzów? O której godzinie poznamy pary 1/4 finału?

Losowanie 1/4 finału Ligi Mistrzów rozpocznie się 17 marca 2023 roku, o godzinie 12:00. Poprzedzi je zapewne ceremonia. Zatem rozpoczęcia losowania można spodziewać się około godziny 12:30. Zasady losowania są jasne. Nie będzie żadnych wykluczeń, a więc trafić na siebie mogą nawet kluby, reprezentujące ten sam kraj. Wiadomo już także, kiedy ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze zaplanowano na 11 i 12 kwietnia, a spotkania rewanżowe na 18 i 19 kwietnia 2023 roku. Już nie możemy się doczekać aż poznamy pary 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Drużyny, które awansowały do 1/4 finału Ligi Mistrzów

Warto przypomnieć sobie, które drużyny awansowały do ćwierćfinałów Champions League.

  • Bayern Monachium
  • Benfica Lizbona
  • Chelsea
  • Inter
  • Manchester City
  • AC Milan
  • SSC Napoli
  • Real Madryt

Bayern Monachium awansował do ćwierćfinału, eliminując PSG. W dwumeczu padł wynik 3:0, co mocno zawiodło kibiców paryżan. Benfica rozbiła w dwumeczu 7:1 Club Brugge. Jeśli chodzi o Chelsea, to “The Blues” wywalczyli przepustkę do ćwierćfinałów, pokonując w dwumeczu 2:1 Borussię Dortmund. Łatwego zadania nie miał Inter, który skromnie w dwumeczu 1:0 ograł FC Porto. Manchester City rozbił 8:1 RB Lipsk. Z kolei AC Milan wygrał skromnie 1:0 z Tottenhamem. Napoli potwierdziło, że w tym sezonie jest w sztosie, wygrywając w dwumeczu 5:0 z Eintrachtem Frankfurt. Ostatni z ćwierćfinalistów, a więc Real Madryt ograł w dwumeczu 6:2 Liverpool. Jak widać w poprzedniej rundzie Ligi Mistrzów padło sporo goli. Liczymy, że tak samo będzie i w ćwierćfinałach!

Jak zatem widać, na etapie 1/4 finału Ligi Mistrzów mamy aż trzech przedstawicieli Serie A. To spore zaskoczenie. Dwóch przedstawicieli ma angielska Premier League, a po jednym Bundesliga, La Liga oraz portugalska Primeira Liga. Faworytem tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, zdaniem bukmacherów, jest Manchester City. Jesteśmy już teraz ciekawi, jak będą wyglądać pary 1/4 finału Ligi Mistrzów. Wyniki losowania opublikujemy w oddzielnym tekście na naszej stronie internetowej.