Kto będzie selekcjonerem reprezentacji Niemiec? On ma być faworytem

Kto będzie selekcjonerem reprezentacji Niemiec
Icon Sport

Źle się dzieje nie tylko w polskiej piłce, ponieważ sytuacja u naszych zachodnich sąsiadów również nie jest najlepsza. Wczoraj oficjalnie poinformowano, że Hansi Flick nie będzie dalej prowadził kadry narodowej. W mediach zadają sobie pytanie, kto będzie selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Zaczyna napływać coraz więcej głosów, które sugerują, że faworyt na to stanowisko jest już znany.

Czarę goryczy w Niemczech przelała porażka w spotkaniu z Japonią. Drużyna z Azji wygrała w spotkaniu towarzyskim 4:1. Choć Niemcy nie biorą udziału w eliminacjach do Euro 2024, ponieważ będą gospodarzem tego turnieju, to w związku uznano, że pod batutą Hansiego Flicka nie uda się odpowiednio przygotować zawodników do tej imprezy. Były trener Bayernu Monachium rozstał się z kadrą i w mediach już ruszyła lawina spekulacji.

Kto będzie selekcjonerem reprezentacji Niemiec? Faworytem Julian Nagelsmann

Niemiecki dziennikarz, Kerry Hau, twierdzi, że Julian Nagelsmann jest faworytem do zastąpienia Hansiego Flicka na tym stanowisku. Prawdopodobnie Bayern Monachium zażądałby pieniędzy za rozwiązanie kontraktu trenera, ale ponoć kwota miałaby być okazyjna. Rozmowy jeszcze się nie odbyły, ponieważ związek skupia się na wtorkowym meczu z Francją. Ponoć awaryjne rozwiązanie jak Louis van Gaal odpada, podobnie jak zagraniczny selekcjoner w postaci Zinedine’a Zidane’a.

Ważnym pytaniem jest to, czy Julian Nagelsmann w ogóle chce na 100% poprowadzić reprezentację Niemiec. Niektórzy zawodnicy kadry, tacy jak Joshua Kimmich czy Leon Goretzka byliby pewnie zadowoleni z tego wyboru, ponieważ według dziennikarzy podobała im się z nim praca w Bayernie Monachium.

Na razie nie wiadomo, kto będzie selekcjonerem reprezentacji Niemiec w dłuższym terminie. Przynajmniej na razie stery objął Rudi Völler, ale wszystko wskazuje na to, że jest to tylko krótkoterminowe rozwiązanie aż do czasu porozumienia się z docelowym kandydatem. Czy chodzi o Juliana Nagelsmanna? Tego jeszcze nie wiemy, ale w niemieckich mediach to on wyrasta na faworyta do zastąpienia Hansiego Flicka.