Letnie Mistrzostwa Polski. Piotr Żyła najlepszy (wyniki)

Letnie Mistrzostwa Polski. Piotr Żyła najlepszy (wyniki)

Za nami Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Złoty medal wywalczył Piotr Żyła. Podium uzupełnili Klemens Murańka oraz Dawid Kubacki i Tomasz Pilch, którzy zajęli ex aequo trzecie miejsce.

Piotr Żyła ze złotem Letnich Mistrzostw Polski

Nie było dziś mocnych na popularnego “Wiewióra”. Żyła na Średniej Krokwi w Zakopanem wywalczył złoty medal Letnich Mistrzostw Polski. Piotr Żyła w pierwszej serii poleciał na odległość 103,5 metra, dzięki czemu prowadził na półmetku Mistrzostw Polski. W drugiej serii, Mistrz Świata z Oberstdorfu potwierdził świetną dyspozycję, skacząc 106 metrów i nie pozostawiając żadnych wątpliwości. Srebrny medal dla Klemensa Murańki (102 m, 104 m), a brązowym podzielili się Dawid Kubacki i Tomasz Pilch, którzy skakali odpowiednio 100 m i 104 m oraz 98 m i 106,5 m. Kamil Stoch zawody zakończył na szóstym miejscu.

Warto zauważyć także, że z dobrej strony zaprezentował się utalentowany Jan Habdas. Urodzony w 2003 roku zawodnik określany jest jako wielka nadzieja polskich skoków narciarskich.

Wracając do najlepszych, to dzięki złotemu medalowi Letnich Mistrzostw Polski, Piotr Żyła awansował na podium najbardziej utytułowanych polskich skoczków podczas letniego okresu. Popularny “Wiewiór” ma już na koncie trzy tytuły Letniego Mistrza Polski. Więcej ma tylko Dawid Kubacki (5) oraz sam Adam Małysz, który latem triumfował w Mistrzostwach Polski aż 18 razy.

To jeszcze nie koniec Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Na piątek zaplanowano konkurs drużynowy. Początek zawodów o godzinie 11:45. Miejmy nadzieję, że skoczkowie należycie rozgrzeją nas przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem zimowym.