Mason Greenwood nie będzie występował w Manchesterze United [OFICJALNIE]

Mason Greenwood nie będzie występował w Manchesterze United [OFICJALNIE]
Icon Sport

Piłkarz “Czerwonych Diabłów” został jakiś czas temu oskarżony o gwałt i napaść seksualną na swoją partnerkę. Z tego względu długo nie miał styczności z piłką nożną. Dziś został opublikowany komunikat, z którego wynika, że Mason Greenwood nie będzie występował w Manchesterze United. To powoduje, że zawodnik musi sobie poszukać nowego klubu.

Ponad pół roku temu zarzuty przeciwko angielskiemu zawodnikowi zostały wycofane ze względu na to, że pokrzywdzona zdecydowała się zrezygnować z zeznań. Nie wiadomo, co było powodem i nie przekreśla to całkowicie winy piłkarza.

Mason Greenwood nie będzie występował w Manchesterze United. Pojawiło się oświadczenie klubu

Manchester United opublikował oficjalny komunikat na swojej stronie internetowej. “Nasz proces rozpoczął się w lutym 2023 roku po wycofaniu wszystkich zarzutów przeciwko Masonowi. Braliśmy pod uwagę prawa oraz perspektywę domniemanej ofiary, a także wartości naszego klubu i próbowaliśmy zebrać jak najwięcej informacji. Wymagało to od nas ostrożności w celu uzyskania dowodów, które nie były podane do publicznej wiadomości”.

“Na podstawie tych dowodów doszliśmy do wniosku, że materiały opublikowane w internecie nie ukazują pełnego obrazu i że Mason nie popełnił przestępstw, o które został oskarżony. Przyznał się do błędów, za które bierze odpowiedzialność.”

“Wszystkie strony, w tym Mason, zdają sobie sprawę z tego, że wznowienie przez niego kariery w Manchesterze United byłoby trudne. Dlatego właśnie uzgodniono, że najlepszym wyjściem będzie opuszczenie przez niego Old Trafford. Klub będzie współpracował z zawodnikiem, aby do tego doszło” – napisano w komunikacie.

Mimo wielu plotek, które przebijały się ostatnio, okazało się, że Mason Greenwood nie będzie występował w Manchesterze United. Do tej pory nie pojawiły się żadne informacje na temat zespołu, do którego angielski zawodnik mógłby w najbliższej przyszłości trafić.

Mason Greenwood ma 22 lata i jest wychowankiem “Czerwonych Diabłów”. Do pierwszej drużyny trafił w 2019 roku, a w samej Premier League zdążył rozegrać 83 spotkania, w których zdobył 22 gole i zanotował 4 asysty.