Najlepsi polscy zawodnicy MMA – sylwetki, osiągnięcia

najlepsi polscy zawodnicy mma

MMA w Polsce zaskakująco szybko zdobyło popularność. Mieszane sztuki walki śmiało mogą już konkurować z piłką nożną. Najpopularniejsi i najlepsi polscy zawodnicy mma są rozpoznawalni przez miliony kibiców nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Gale coraz chętniej oglądane przez kibiców spragnionych niesamowitych akcji, nokautów i zwrotów akcji. To dobry moment, żeby przyjrzeć się, jak wygląda ranking polskiego mma.

Oto najlepsi polscy zawodnicy MMA

Zdecydowaliśmy się na ranking polskich zawodników mma bez podziału na kategorie wagowe. Pod uwagę wzięliśmy głównie prezentowane umiejętności i wyniki osiągane przez nich. Większość nazwisk zapewne Cię nie zaskoczy, choć przygotowaliśmy kilka niespodzianek, z którymi niekoniecznie musisz się zgadać. Zaczynajmy!

Jan Błachowicz

To pozycja obowiązkowa na liście prezentującej, jacy są najlepsi polscy zawodnicy mma. Jan Błachowicz to były mistrz najlepszej federacji świata – UFC, w kategorii półciężkiej. Janek pas mistrzowski wywalczył pokonując Dominika Reyesa. Obronił go w walce z Israelem Adesanyą. Następnie dość niespodziewanie stracił go w starciu z underdogiem, ale niezwykle doświadczonym Geloverem Teixeirą. Jan Błachowicz to jeden z lepszych zawodników kategorii półciężkiej, który występuje na galach UFC. To niezwykle doświadczony fighter, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W mma stoczył już blisko czterdzieści pojedynków i pomimo ostatniej wpadki, jak wielu słusznie zauważa, z walki na walkę jest jak wino – im starszy, tym lepszy.

Mateusz Gamrot

“Gamer” to wschodząca postać UFC. W Polsce na galach KSW zdobył już wszystko, co było do zdobycia. W przeszłości kwestią czasu wydawało się być, kiedy trafi do UFC. I tak rzeczywiście się stało. Mateusz Gamrot został tam rzucony na głęboką wodę. Przegrał nieznacznie pierwszą walkę, ale zaimponował stylem. Trzy pierwsze walki UFC dla Gamrota to trzy bonusy – za walkę wieczoru, występ wieczoru oraz ponownie za występ wieczoru. Mateusz Gamrot w przeszłości był mistrzem KSW w kategorii lekkiej oraz piórkowej. Obecnie uważany jest za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników kategorii lekkiej w UFC. Eksperci uważają, że kwestią kilku walk wydaje się fakt, aż Gamrot trafi do top5 tejże kategorii wagowej. Tam otwarta zostanie dla niego furtka do walki o pas mistrzowski. Mateusz Gamrot w swojej karierze przegrał tylko jedną walkę i był to debiutancki pojedynek dla UFC, gdzie jego zdaniem, kontrowersyjnie sędziowie wskazali na zwycięstwo Gurama Kutateladze.

Tomasz Narkun

“Żyrafa”, bo tak określany jest Tomasz Narkun to człowiek, który w KSW zdobył wszystko, co było do zdobycia. Od 2015 roku jest posiadaczem pasa w kategorii półciężkiej. W ostatniej walce przegrał co prawda z ciężkim Philem De Friesem, ale wciąż można zaliczyć go do kategorii najlepsi polscy zawodnicy mma. Jako jeden z nielicznych dwukrotnie pokonał inną legendę KSW, Mameda Khalidova.

Mamed Khalidov

Skoro o Mamedzie mowa, to nie mogło zabraknąć i tej postaci tutaj. To żywa legenda polskiego mma, która w ostatnim czasie przeżywa drugą młodość. Po perypetiach związanych z kwestiami zdrowotnymi, Mamed Khalidov znów chce wrócić na sam szczyt. Nieprzewidywalność oraz umiejętność walki zarówno w stójce, jak i parterze są cechami, którym, kiedy Mamed Khalidov jest w formie nie potrafi sprostać nikt. W ostatnim czasie Mamed, co świadczy także o jego klasie, koncentrował się na super-fightach. Jednak na najbliższej gali KSW zmierzy się o pas kategorii średniej z Roberto Soldiciem. Pojedynek ten awizowany jest jako najlepsze starcie w historii KSW.

Marcin Tybura

Najlepsi zawodnicy mma to także oczywiście Marcin Tybura. W latach 2013-14 był mistrzem kategorii ciężkiej M-1 Global, a od 2015 związany jest z UFC. “Tybur” stoczył już dla najlepszej organizacji mma na świecie 15 walk. Jest jednym z tych ciężkich, przy którego walkach nie ma nudy.

Krzysztof Jotko

Jeśli chodzi o ranking polskich zawodników mma, to musimy w nim także umieścić Krzysztofa Jotko. Raczy on nas swoimi umiejętnościami w kategorii średniej w UFC. Zawodnikiem najlepszej organizacji mma na świecie jest od 2013 roku, a pierwsze poważne szlify zbierał pod okiem Mirka Oknińskiego. Śmiało można nazwać go wciąż aktywnym weteranem UFC, organizacji, dla której stoczył kilkanaście walk. Jak na razie nie było mu dane stoczyć walki o pas mistrzowski.

Borys Mańkowski

Najlepsi polscy zawodnicy mma i “Tasmański Diabeł”? Może dla jednych to kontrowersyjny wybór, bowiem Borys Mańkowski w ostatnim czasie obniżył loty, ale wciąż jest to zawodnik o szerokim przekroju ponadprzeciętnych umiejętności. Jest pracowity, a sam przyznał, że w ostatnim czasie nie koncentrował się w stu procentach na tym, co powinien. Nadchodzące starcie Borysa Mańkowskiego z Marianem Ziółkowskim o pas zweryfikuje w jakiej formie jest “Tasmański Diabeł” i czy wciąż można zaliczać go do czołówki polskiego mma. O tym, że Borys Mańkowski ma ponadprzeciętne umiejętności świadczy fakt, że jeszcze kilka lat temu dość mocno łączono go z UFC. Jak pokazuje przykład Jana Błachowicza, Mańkowski ma jeszcze szansę tam trafić. Musi jednak wrócić na szczyt swoich umiejętności, a lepszego okna wystawowego, niż pojedynek z Marianem Ziółkowskim może już nie być. Dodajmy, że Borys Mańkowski to mistrz KSW kategorii półśredniej w latach 2014-17. Obecnie walczy w kategorii lekkiej.

Ranking polskiego mma

Jak widzisz, polscy zawodnicy mma, których wymieniliśmy powyżej to postacie związane głównie z UFC. Nie można się dziwić, bowiem to najlepsza organizacja mma na świecie. Jest też kilka czołowych twarzy KSW i poza Mamedem Khalidovem wydaje nam się, że pozostali mogą wkrótce również otrzeć się o UFC. Mamy tu na myśli szczególnie Tomasza Narkuna czy Borysa Mańkowskiego, który mamy wrażenie, że na scenie mma nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Poznałeś już, jacy są najlepsi polscy zawodnicy mma, a sprawdź teraz, jak obstawiać mma i u którego bukmachera robić to najlepiej.

0 0 votes
Article Rating