Najlepsze kluby siatkarskie w Polsce i na świecie

najlepsze kluby siatkarskie

Sympatyków siatkówki jest mnóstwo. Miłośników tej dyscypliny spotkamy zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. A jakie są najlepsze kluby siatkarskie na świecie?

Poznaj najlepsze kluby siatkarskie mężczyzn

Oczywiście każdy może wytypować inne zestawienie. My mamy jednak swoje przemyślenia.

Volley Lube

Uważamy, że w zestawieniu pt. „najlepsze kluby siatkarskie” należy umieścić Volley Lube. Ten włoski klub w sezonie 2020/21 wygrał Puchar Włoch i rozgrywki Serie A. Obecnie natomiast również prezentuje wysoką formę, więc zasługuje na pochwałę i wyróżnienie.

Trentino Volley

Jednym z czołowych klubów włoskich jest też Trentino Volley. Poniżej pewnego poziomu ta ekipa nie schodzi. W minionym sezonie zawsze była w topie. Podobnie jest zresztą obecnie. Ta drużyna na pewno wyróżnia się na tle rywali z różnych krajów i ma niemały potencjał.

ZAKSA

W Polsce od lat wyróżnia się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W zeszłym sezonie ta ekipa wygrała Puchar Polski, a ponadto zajęła drugie miejsce w rozgrywkach PlusLigi. Największe osiągnięcie z sezonu 2020/21 to jednak wygrana w Lidze Mistrzów. Ten triumf to był bez wątpienia niesamowity sukces ZAKSY. Obecnie w PlusLidze zespół z Kędzierzyna-Koźla jest drugi.

kluby siatkówki

Sir Safety

Najlepsze kluby siatkarskie to również Sir Safety Umbria Volley. Włoski team w zeszłym sezonie meldował się w czołówkach takich rozgrywek jak Puchar Włoch czy Serie A. Ponadto dobrze spisał się w Lidze Mistrzów. W obecnych zmaganiach też trzyma wysoki poziom.

Sada Cruzeiro Volei

W zestawieniu „najlepsze kluby siatkarskie na świecie” uwzględniamy również Sada Cruzeiro Volei. Ta ekipa skutecznie rywalizuje na krajowym podwórku, a w tym roku pokazała się z doskonałej strony w Klubowych Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej mężczyzn. To właśnie brazylijski team odnotował triumf na tej imprezie, co bez wątpienia można uznać za niemały sukces.

Dynamo Moskwa

Siatkówka mężczyzn ma oczywiście o wiele więcej świetnych ekip, które można traktować jako najlepsze kluby siatkarskie. Do tego grona zaliczyć należy również Dynamo Moskwa. Właśnie ten zespół w zeszłym sezonie wywalczył mistrzostwo Rosji. Teraz też prezentuje bardzo dobrą dyspozycję.

Funvic Natal

Funvic Natal z Brazylii ma na swoim koncie imponujące sukcesy na krajowym podwórku. W sezonie 2020/21 ta ekipa sięgnęła po mistrzostwo Brazylii, a ponadto wygrała krajowe zmagania w ramach pucharu. Ten zespół ma bez wątpienia niemały potencjał i stać go na wiele.

Ziraat Bankasi Ankara

W Turcji też nie brakuje solidnych zespołów. Jeżeli na tapecie jest siatkówka mężczyzn, to warto zwrócić uwagę na Ziraat Bankasi Ankara. Ta ekipa ma za sobą triumf w krajowych rozgrywkach 2020/2021. Namieszała też w ostatniej edycji Pucharu Turcji, choć piąte miejsce, które ostatecznie wywalczyła, nie porywa na kolana.

Jastrzębski Węgiel

Na uwagę zasługuje również Jastrzębski Węgiel. Ten polski team w zeszłym sezonie spisywał się naprawdę dobrze. Wygrał PlusLigę, a ponadto zajął drugie miejsce w rozgrywkach o Puchar Polski. Słabiej temu zespołowi poszło w Champions League. Tam JW uplasował się dopiero na 16. lokacie. Mogło być dużo, dużo lepiej.

Zenit

Zenit St. Petersburg to również ekipa, która się wyróżnia. W zeszłym sezonie zapisała na swoim koncie wicemistrzostwo Rosji. Zajęła ponadto drugie miejsce w CEV Cup 2020/21. W trwających zmaganiach także nie odstaje od reszty. To kolejna drużyna z potencjałem, która jest w stanie zagrażać nawet wyżej notowanym zespołom.

Najlepsze kluby siatkarskie, które rządzą w kobiecej siatkówce

Na uwagę zasługują również wyróżniające się żeńskie kluby siatkarskie.

Imoco Volley Conegliano

Docenić można chociaż Imoco Volley Conegliano. Ta drużyna w zeszłym sezonie zdominowała krajowe podwórko. Włoski team wygrał rozgrywki pucharowe, a ponadto sięgnął po triumf w Serie A1. W nowym sezonie podtrzymuje świetną dyspozycję.

YakifBank

Spore osiągnięcia ostatnio odnotował YakifBank. Ta drużyna wygrała Puchar Turcji, a także Turkiye Kadinlar Voleybol Ligę. To bez wątpienia cenne sukcesy. Podobnie zresztą jak drugie miejsce w Champions League 2020/21.

Dentil/Praia Clube

Spośród kobiecych klubów wyróżnia się poza tym Dentil/Praia Clube. W zeszłym sezonie ta ekipa wywalczyła drugie miejsce w rozgrywkach brazylijskiej Superligi, zgarnęła Superpuchar Brazylii, a ponadto na drugiej lokacie zakończyła walkę o Puchar Brazylii. Aktualnie też notuje dobre rezultaty.

Igor Gorgonzola Novara

Igor Gorgonzola Novara to kolejny zespół, który ma spore możliwości. Tylko w zeszłym sezonie zajął drugie miejsce we włoskiej Serie A1 i drugą lokatę w Pucharze Włoch. Uplasował się ponadto na trzecim miejscu w rozgrywkach Ligi Mistrzyń 2020/21. To bardzo wymowne sukcesy, świadczące o potencjale tej włoskiej ekipy.

Dobrych klubów siatkarskich jest naprawdę sporo. Można by jeszcze wymieniać i wymieniać. Często przytrafiają się jakieś niespodzianki, ale niejednokrotnie bywa też tak, że uznane marki absolutnie nie zawodzą i notują sukces za sukcesem. Ci, którzy na bieżąco śledzą siatkarskie rozgrywki, na pewno coś na ten temat wiedzą.

5 1 vote
Article Rating