Ousmane Dembele zostanie piłkarzem PSG. Padło słynne “here we go!”

Ousmane Dembele zostanie piłkarzem PSG. Padło słynne “here we go!”
Icon Sport

Nie wydarzyło się nic niespodziewanego w kontekście przyszłości reprezentanta Francji. Fabrizio Romano przed chwilą poinformował, że Ousmane Dembele zostanie piłkarzem PSG. Dziennikarz podaje, że niebawem ma się pojawić oficjalny komunikat klubów w sprawie tego transferu.

Do końca lipca obowiązywała w kontrakcie Ousmane Dembele klauzula odejścia w wysokości 50 mln euro. Mistrz Francji postanowił ją aktywować, co oznacza, że francuski skrzydłowy stanie się nowym zawodnikiem PSG. Co ważne, część z tej kwoty trafi do agenta i zawodnika, ponieważ tak została skonstruowana umowa, którą piłkarz podpisał z FC Barceloną w zeszłym roku.

Ousmane Dembele zostanie piłkarzem PSG. Piłkarz wylądował w stolicy Francji

Wcześniej dziennikarze poinformowali, że Ousmane Dembele już poleciał do Paryża, aby sfinalizować przenosiny do Paris Saint-Germain. Fabrizio Romano podał nieco więcej szczegółów. Francuz ma podpisać do soboty nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 2028 roku. Już ponoć umówiono się z piłkarzem na testy medyczne. Dziennikarz dodał, że “Duma Katalonii” otrzyma większą część niż 25 mln euro, ale mniejszą niż 50 mln euro. Na ten moment nie wiadomo, ile dokładnie dostaną zawodnik oraz jego agent.

Ousmane Dembele trafił do FC Barcelony w 2017 roku z Borussii Dortmund. “Duma Katalonii” zapłaciła za niego 140 mln euro. Francuz miał zastąpić Neymara, który odszedł właśnie do PSG. Francuski skrzydłowy nie pokazał nigdy pełni swojego potencjału, ponieważ opuścił bardzo wiele meczów z powodu kontuzji. Zawodnik był już bliski odejścia z Barcelony w zeszłym roku, ale dosyć niespodziewanie przedłużył kontrakt z tym klubem.

Można uznać za pewne to, że Ousmane Dembele zostanie piłkarzem PSG. Wydaje się, że mistrz Francji stara się wzmocnić już na wypadek odejścia Kyliana Mbappe, którego przygoda w Paryżu również dobiega końca. “Duma Katalonii” otrzyma za transfer pewien zastrzyk gotówki i w Katalonii już się spekuluje, jak zostanie on wykorzystany. Dziennikarze uważają, że po sprzedaży Francuza mistrz Hiszpanii ruszy po Joao Cancelo z Manchesteru City.