Paulo Sousa wezwany na dywanik przez prezesa. To koniec?

Paulo Sousa wezwany na dywanik przez prezesa. To koniec?
Łączy nas Piłka, Youtube

W mediach gruchnęła zaskakująca informacja. Cezary Kulesza w trybie pilnym miał wezwać na dywanik selekcjonera reprezentacji Polski. Paulo Sousa przyleci do naszego kraju w przyszłym tygodniu. Wiadomo, o czym będzie rozmawiał z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Paulo Sousa porozmawia z Cezarym Kuleszą

Zaskakującą informację podał Tomasz Włodarczyk, dziennikarz portalu meczyki.pl. Wynika z niej, że Paulo Sousa jest już umówiony na pilne spotkanie z Cezarym Kuleszą. Jego inicjatorem ma być właśnie prezes PZPN-u. Oficjalnie, jak podaje dziennikarz, spotkanie ma podsumować rok 2021 w wykonaniu reprezentacji Polski. Ma też nieco stonować powstałe napięcie na linii Paulo Sousa – prezes – kibice – dziennikarze po niejasnych okolicznościach meczu z Węgrami na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nieoficjalnie mówi się jednak, że rozmowa ma zejść na temat sensu ewentualnej dalszej współpracy.

Tomasz Włodarczyk zauważa, że Paulo Sousa to “spadek” po byłym prezesie PZPN-u Zbigniewie Bońku, z którym Cezary Kulesza nie miał zbytniego planu manewru. Teraz może zdecydować się na zaskakujący ruch i poszukanie innego, bardziej autorskiego selekcjonera. Zwłaszcza, że atmosfera po ostatnim meczu z Węgrami wokół Sousy jest bardzo napięta. Cezary Kulesza ma mieć do Paulo Sousy wiele pretensji. Najważniejsze z nich dotyczą tego, że bezpośrednio nie ogląda meczy PKO BP Ekstraklasy, a także mało czasu spędza w Polsce, podczas gdy ze związkowej kasy inkasuje krocie.

Już po spotkaniu z Węgrami wielu domagało się głowy Paulo Sousy. Cezary Kulesza stonował jednak nastroje. I choć wydaje się, że najbliższe spotkanie selekcjonera z prezesem będzie miało charakter roboczy, to każdy ewentualny zgrzyt, może doprowadzić do końca współpracy. Z zainteresowaniem będziemy śledzić wszelkie doniesienia i Was o tym informować.

Przeczytaj także o niespodziewanej propozycji walki dla Mariusza Pudzianowskiego.