Pierwszy siatkarski Turniej Nadziei Olimpijskich

Pierwszy siatkarski Turniej Nadziei Olimpijskich

W miniony weekend w hali sportowej imienia Arkadiusza Gołasia przy PG nr 1 w Kraśniku odbył się I Turniej o Mistrzostwo Województwa Młodzików – Turniej Nadziei Olimpijskich. Była to pierwsza z czterech imprez tego typu, zaplanowanych na ten sezon.

W turnieju udział brali chłopcy z rocznika 2001 i młodsi. Do rozgrywek przystąpiło dwanaście drużyn, które były podzielone na cztery grupy. W grupie A zagrały UKS Międzyrzecka Trójka MIKA Międzyrzec Podlaski I, MKS Skałka Annopol oraz TPS II/SOS GIM. 18 Lublin. Grupę B tworzyły zespoły: UKS Serbinów Biała Podlaska, ASPS Avia Świdnik i MKS Kraśnik II. W trzeciej rywalizowały ekipy UKS Olimp Opole Lubelskie, TPS I/SOS GIM. 18 Lublin i LKS Cisy Nałęczów, natomiast w czwartej MKS Kraśnik I, UKS Tempo Chełm i UKS Międzyrzecka Trójka Mika Międzyrzec Podlaski II.

W fazie grupowej zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym – do dwóch wygranych pełnych setów (25 punktów). Drużyny, które w pierwszym etapie zajęły miejsca 1 i 2 – wystąpiły w fazie play off. Tam grupa A połączyła się z grupą D, a B z C i drużyny zagrały „na krzyż”, a więc ekipa z pierwszego miejsca z danej grupy – rywalizowała z drugim zespołem z innej z grup. Natomiast zespoły, które zajęły trzecie miejsca grały każdy z każdym o miejsca 9-12.

Ostatecznie najlepszym zespołem turnieju okazali się siatkarze UKS-u Serbinów Biała Podlaska, przed Skałką Annopol.

KOMENTARZ NA TEMAT IMPREZY

Michał Wojcieszkiewicz, jeden z organizatorów turnieju: – To jest taki turniej, gdzie dzieciaki mają szansę pierwszy raz grać w szóstkach. Myślę, że to jest fajna impreza i dla niektórych zawodników to taka pierwsza styczność z siatkówką na trochę wyższym poziomie, gdzie trzeba znać ustawienie, pozycje i taktykę. Taka liga musi być rozgrywana. Wiadomo, że te dzieci trenują w klubach cały czas, ale nie każdy może sobie pozwolić, żeby jeździć na turnieje po całej Polsce, bo to są koszta, więc ważny jest taki turniej, żeby przynajmniej zobaczyć jakie dzieci mamy w województwie i czy ten poziom troszeczkę wzrasta.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. UKS Serbinów Biała Podlaska
2. MKS Skałka Annopol
3. MKS S.O.S. Kraśnik
4. ASPS Avia Świdnik
5. UKS Międzyrzecka Trójka MIKA I Międzyrzec Podlaski
6. UKS Olimp Opole Lubelskie
7. LKS Cisy Nałęczów
8. UKS Tempo Chełm
9. TPS I/SOS Gim 18 Lublin
10. UKS Międzyrzecka Trójka MIKA II Międzyrzec Podlaski
11. MKS S.O.S. Kraśnik II
12. TPS II/SOS Gm 18 Lublin

NAJLEPSI ZAWODNICY

Michał Bielecki – UKS Serbinów Biała Podlaska
Maciej Stachyra – MKS Skałka Annopol
Piotr Tomas – MKS S.O.S Kraśnik I

POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA

Sebastian Wnuk – MKS S.O.S. Kraśnik I
Kamil Janik – MKS S.O.S. Kraśnik II.