Medale w sumo, w podnoszeniu ciężarów oraz w zapasach

Medale w sumo, w podnoszeniu ciężarów oraz w zapasach

W ostatni weekend wielu sportowców z Lubelszczyzny zdobywało medale w sumo, w podnoszeniu ciężarów oraz w zapasach. Z trzech dużych imprez zawodnicy z województwa lubelskiego przywieźli łącznie aż 32 krążki!

W dniach 23-24 października w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w sumo. Dobrze na tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy z Lubelszczyzny. Złoty medal w kategorii do 55 kg wśród mężczyzn wywalczył Mateusz Lenard z UKJ Legion Zamość. Bardzo dobry występ zaliczył również reprezentant UKS Sorga Zamość, Kacper Machalski, który stanął na drugim stopniu podium rywalizacji do 65 kg. Brązowe medale wywalczyło dwóch zawodników z województwa lubelskiego. W kategorii do 85 kg trzecie miejsce zajął zawodnik Agrosu ZamośćJakub Antoszewski, a w kategorii do 95 kg na takiej samej pozycji uplasował się Jakub Jaskulecki, który na co dzień trenuje w UKS CSW Liderze Zamość.

Jeszcze więcej medali zdobyły kobiety, które z Poznania na Lubelszczyznę przywiozły pięć krążków. Najlepiej zaprezentowała się Edyta Siemkowicz z Agrosu Zamość, która nie miała sobie równych w kategorii do 60 kg. Srebrne medale wywalczyły dwie zawodniczki. W kategorii do 45 kg zdobyła go Katarzyna Grzegorczyk z ZTS Sokół Lublin, a w kategorii do 65 kg drugie miejsce zajęła Klaudia Polakowska z Agrosu. Na najniższym stopniu podium stanęły dwie dziewczyny z Zamościa: Kaja Knap oraz Agata Zygmunt. Pierwsza z nich na co dzień trenuje w Agrosie, natomiast druga reprezentuje barwy UKJ Legion.

W ostatnią niedzielę w Makowie Mazowieckim odbyły się natomiast Mistrzostwa Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbyły się w siedmiu kategoriach wagowych: do 48 kg, 53 kg, 58 kg, 63 kg, 69 kg, 75 kg i powyżej 75 kg. Bardzo dobry start zaliczyła Katarzyna Feledyn z Wisły Puławy, która w najniższej kategorii zdobyła srebrny medal w podrzucie oraz w dwuboju. Odrobinę gorzej zaprezentowała się zawodniczka Agrosu Zamość, Agnieszka Kuczmaszewska. Wywalczyła ona srebro w rwaniu z wynikiem 63 kg, natomiast w dwuboju uplasowała się tuż za podium. Z dobrej strony pokazała się także Ewa Mizdal-Usowska z Unii Hrubieszów, która zajęła trzecie miejsca w rwaniu oraz w podrzucie, zaś w dwuboju ostatecznie zakończyła rywalizację na czwartym miejscu.

Sukcesami zakończyły się także starty zawodników z województwa lubelskiego w Pucharze Polski juniorek oraz kadetek w zapasach, a także Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach. Pierwsza z wymienionych imprez odbyła się w Chęcinach, zaś druga w Katowicach. Medale w kategorii kadetek zdobyły: srebro Weronika Ambroż (LUKS Suples Kraśnik), srebro Edyta Czarna, brąz Natalia Todys (obie JLKS Olimp Janów Lubelski), srebro Martyna Dubij, złoto Jolanta Gromek, srebro Patrycja Dudek (wszystkie MKS Cement-Gryf Chełm).

Wśród juniorek z krążkami do domu powróciły: Dorota Kopyść – srebro , Anna Król – złoto, Klaudia Sikorska – srebro, Zuzanna Zubowicz – złoto, Beata Federowicz – srebro (wszystkie MKS Cement-Gryf Chełm), Paulina Nastarowicz – złoto, Aleksandra Wulczynska – brąz (LUKS Suples Kraśnik), Sylwia Żebrowska – srebro (LMKS Krasnystaw), Oktawia Skraińska – złoto (ZTS Sokół Lublin) oraz Magdalena Radom – złoto (Agros Zamość).

Medale z Katowic, gdzie miały miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach, przywieźli natomiast Grzegorz Matysek z Cement-Gryf Chełm oraz Marcin Szłoda z Agrosu Zamość. Pierwszy z nich zdobył złoty medal, zaś drugi stanął na najniższym stopniu podium w kategorii do 59 kg.