Piotr Zieliński może odetchnąć z ulgą. SSC Napoli podjęło decyzję!

Piotr Zieliński może odetchnąć z ulgą. SSC Napoli podjęło decyzję!
Icon Sport

Wokół reprezentanta Polski mówi się ostatnio bardzo dużo. Wiele wskazuje na to, że już za kilka miesięcy zmieni on pracodawcę. Polskiemu pomocnikowi groziło jednak niebezpieczeństwo związane z wykluczeniem z kadry na drugą część sezonu. Jednak Piotr Zieliński może odetchnąć z ulgą, ponieważ SSC Napoli podjęło inną decyzję.

Sprawa związana z przyszłością Piotra Zielińskiego jest o tyle ciekawa, że w czerwcu tego roku wygaśnie jego umowa z aktualnym pracodawcą. To oznacza, że od stycznia reprezentant Biało-Czerwonych może negocjować z dowolnym zespołem i latem odejść tam za darmo. Pojawiały się poszlaki sugerujące, że SSC Napoli będzie próbowało w zdecydowany sposób nakłonić Polaka do zmiany zdania i przedłużenia kontraktu.

Piotr Zieliński może odetchnąć z ulgą. To nie on zostanie skreślony

SSC Napoli dokonało sporych wzmocnień w trakcie zimowego okienka transferowego – łącznie ściągnięto czterech nowych piłkarzy. Mistrz Włoch podjął również decyzję o wsparciu drugiej linii i zakontraktowaniu dwóch pomocników – Juniora Traore i Leandra Dendonckera. Ze względu na te transfery, włoski zespół musiał kogoś skreślić, aby zmieścić się w limitach Ligi Mistrzów oraz Serie A.

Spekulowano, że problemy mogą spotkać właśnie Piotra Zielińskiego. Reprezentant Biało-Czerwonych zagrał tylko kilkanaście minut w półfinale Superpucharu Włoch z Lazio, a w finale z Interem Mediolan w ogóle nie pojawił się na boisku.

“Corriere dello Sport” podaje, że ostatecznie tym skreślonym zawodnikiem nie będzie Piotr Zieliński. Wiele wskazuje na to, że miejsce w kadrze straci inny pomocnik – Diego Demme. Niemiecki zawodnik nie znajduje się w planach Waltera Mazzarriego.

W ten sposób Piotr Zieliński może odetchnąć z ulgą, ponieważ to oznacza, że być może uda mu się dograć sezon w barwach SSC Napoli bez większych problemów. W ostatniej kolejce mistrz Włoch mierzył się z Lazio, a reprezentant Biało-Czerwonych wybiegł w tym meczu w podstawowym składzie. Polski pomocnik przebywał na boisku przez 84 minuty.

Zobacz też: Michał Probierz wyśle zaskakujące powołanie? “Jest kandydatem do gry w kadrze”