Sebastian Szymański brutalnie sfaulowany. Koniec sezonu? (WIDEO)

Sebastian Szymański

Fatalne doniesienia z boisk rosyjskiej Premjer Ligi. Sebastian Szymański opuścił boisko już w 5 minucie meczu przeciwko FK Ufa po tym, jak został brutalnie sfaulowany przez Vyacheslava Krotova. Rywal otrzymał czerwoną kartkę, ale co z tego, skoro będącego w kapitalnej dyspozycji Polaka może czekać długa przerwa?

Sebastian Szymański kontuzjowany. Bandycki faul na Polaku

Poniższe nagranie wideo nie pozostawia nawet nutki wątpliwości. Krotov dopuścił się bandyckiego faulu na Sebastianie Szymańskim. Polski pomocnik wskutek tego przewinienia zmuszony był opuścić boisko już w 5 minucie meczu. Wygląda na to, że czeka go dłuższa przerwa. A szkoda, bowiem Sebastian Szymański znajduje się w znakomitej dyspozycji. W tym sezonie, w szesnastu spotkaniach rosyjskiej ekstraklasy zanotował pięć bramek i dorzucił do tego sześć asyst.

Mało tego, Sebastian Szymański został także trzykrotnie w tym sezonie wybrany piłkarzem miesiąca w Dynamie Moskwa. Na ten moment nie wiadomo, jak poważny jest uraz pomocnika, który o dziwo, pomimo świetnej dyspozycji, w ostatnim czasie nie był zauważany przez selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sousę.

Po brutalnym faulu na Sebastianie Szymańskim w mediach społecznościowych wypowiedziało się już wielu ekspertów i dziennikarzy. Wszyscy są zgodni, że czerwona kartka dla Vyacheslava Krotova to zdecydowanie zbyt łagodna kara. Domagają się oni zebrania władz ligi rosyjskiej i zawieszenia tego piłkarza na dłuższy okres.

Ostatecznie Dynamo Moskwa wygrało 2:0 z FK Ufą, a goście mecz kończyli w… dziewiątkę, bowiem w 36 minucie czerwoną kartką został ukarany także Cacintura.