Sylwetki beniaminków siatkarskiej III ligi: Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski

Sylwetki beniaminków siatkarskiej III ligi: Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski

Skład lubelskiej III ligi siatkówki mężczyzn w kampanii 2017/2018 uzupełniają trzy nowe kluby. Przed startem sezonu postanowiliśmy przedstawić naszym czytelnikom ich sylwetki. Po Arce Wojsławice i AZS AWF Biała Podlaska czas na Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski. 

Skąd pomysł na grę w III lidze? – Postanowiliśmy wystartować w tym sezonie w rozgrywkach III ligi lubelskiej z powodu braku siatkówki w regionie, bo jak wiadomo, rozpadły się ekipy z Zamościa, Telatyna i Krasnegostawu. Jako stowarzyszenie dotychczas zajmowaliśmy się bardziej działalnością amatorską, ale z racji tego, że znamy się z zawodnikami, którzy występowali w tamtych klubach, doszliśmy do wniosku, że może uda nam się stworzyć skład na III ligę mówi Patryk Nowak, prezes Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski.

W składzie Tabasco aż roi się od siatkarzy znanych z występów na parkietach lubelskiej III ligi. Paweł Anioł, Michał Steciuk, Przemysław Kubów, Marcin Urban, czy Łukasz Mazur to zawodnicy, których fanom tych rozgrywek przedstawiać nie trzeba. – Nasz skład jest już zamknięty. Do gry mamy około 15 zawodników, którzy zadeklarowali chęć występów w naszym klubie. Ich trenerem będzie wieloletni gracz Perły Telatyn Radosław Miedziak dodaje nasz rozmówca.

O co powalczy świeżo upieczony III-ligowiec? – Naszym celem będzie rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Zdarzały się już takie sytuacje, że drużyny się rozpadały w trakcie jego trwania i nie było możliwości dalszego występowania w lidze. Patrząc na nazwiska, jakie mamy w zespole, nie będziemy chcieli zająć ostatniego miejsca. Myślę, że jesteśmy w stanie powalczyć o pierwszą czwórkę i sprawić kilka niespodzianek – kończy Patryk Nowak.