Zespół z Bełżyc pnie się w górę. Tempo Chełm pozostaje w dole III-ligowej stawki

Zespół z Bełżyc pnie się w górę. Tempo Chełm pozostaje w dole III-ligowej stawki

W niedzielny wieczór w Chełmie został rozegrany ostatni mecz 7. kolejki rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn. W nim KS CKFiS Bełżyce pokonał miejscowe Seven Tempo 3:1.

Wojciech Miszczuk:

Termin rozegrania tego meczu w ogóle nam nie pasował, bo zmagamy się z problemami kadrowymi. Do tego doszły wyjazdy zawodników związane z feriami. W tym spotkaniu musiałem nawet ja zagrać w podstawowym składzie, co wcześniej nie zdarzało się. Jak na takie braki kadrowe w trzech pierwszych setach prezentowaliśmy się całkiem przyzwoicie. Nie ma co ukrywać, czwartą partię rozegraliśmy już dość słabo i stąd nasza przegrana.


Adam Wawrzyniak:

Przystępując do tego meczu, wiedzieliśmy, jakie były rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Obawialiśmy się tego, że możemy podzielić los Cisów Nałęczów (przegrana o:3 z AZS-em AWF Biała Podlaska – przyp. red.), a to wynikało z rozprężenia po przerwie świątecznej. To, że mecz rozpoczął się ponad godzinę później, niż było to w planach, też miało w pływ na koncentrację zawodników*. Jeśli jednak chodzi o sam przebieg starcia, to pierwszy set był pod naszą całkowitą kontrolą. W drugiej partii graliśmy z rywalami punkt za punkt, ale potem udało nam się odskoczyć. Natomiast w trzeciej odsłonie zaprezentowaliśmy się zupełnie inaczej. W pewnym momencie dokonałem zmian na pozycjach rozgrywającego, atakującego oraz przyjmującego libero. Ci zawodnicy, którzy weszli, dali nowy sygnał do ataku i niewiele brakowało, a odrobilibyśmy początkową stratę ponad dziesięciu punktów do gospodarzy. Niestety nie udało się. Jednak w czwartym secie wyszliśmy na parkiet w pełni skoncentrowani i dominując od początku postawiliśmy przysłowiową kropkę nad i.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Seven Tempo Chełm podejmie Powiślaka Końskowola. Natomiast KS CKFiS Bełżyce zagra na wyjeździe z AZS-em AWF Biała Podlaska. Oba mecze odbędą się 25 stycznia.

Seven Tempo Chełm – KS CKFiS Bełżyce 1:3 (19:25, 20:25, 25:22, 11:25)

Tempo: Tomasz Rodakowski, Wojciech Kosiński, Przemysław Kubów, Kevin Błaszczuk, Wojciech Miszczuk, Paweł Kosiorek, Rafał Roman (libero) oraz Marek Suszek.

CKFiS: Rafał Celejewski, Krzysztof Kasiura, Michał Adamczuk, Mateusz Zabielski, Piotr Potakiewicz, Paweł Abramowicz, Bogdan Skrzyński (libero), Maciej Grzegorczyk (libero), Kamil Lech, Michał Kostrzewa, Konrad Skoczylas.

* mecz rozpoczął się z ponad godzinnym opóźnieniem spowodowanym rozgrywaniem turnieju piłki nożnej

fot. CKFiS Bełżyce (archiwum)