Arka po meczu z Tempem umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli

Arka po meczu z Tempem umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli

W meczu 5. kolejki rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn doszło do starcia pierwszego i ostatniego zespołu w tabeli. Zgodnie z przewidywaniami po kolejne trzy punkty sięgnęli zawodnicy Arki Wojsławice, którzy na wyjeździe w trzech setach ograli Seven Tempo Chełm.

Wojciech Miszczuk:

Parę lat temu z chłopakami, którzy do nas przyjechali, tworzyliśmy drużynę, więc pewien sentyment na pewno pozostał. Na parkiecie jednak nie było pobłażania z żadnej ze stron. Pierwsze dwa sety przegraliśmy po walce, a o zwycięstwie Arki Wojsławice zadecydowała stabilna zagrywka Rafała Gosika w decydujących momentach meczu. Trzecia partia natomiast jest bez historii. Po naszej stronie pojawiły się błędy w przyjęciu piłki czy słaba zagrywka, co pewnie wykorzystali rywale. 


Gabriel Wlaź:

Mecze w Chełmie zawsze są dla nas szczególne, bo w zasadzie wszyscy przez kilka bądź kilkanaście lat graliśmy w Tempie. Od początku nasza gra wyglądała bardzo przeciętnie. Popełnialiśmy sporo błędów na zagrywce. W pierwszych dwóch setach łącznie siedemnaście razy popsuliśmy własny serwis, więc to nam nie ułatwiało poczynań. Decydujące były końcówki setów od stanu 20:20. Rafał Gosik zaprezentował się wtedy kapitalnie w polu serwisowym. To nam pozwoliło wygrać zarówno pierwszą, jak i drugą odsłonę. W trzeciej partii całkowicie już kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Myślę, że zasłużenie wygraliśmy na trudnym terenie. W naszych szeregach zabrakło Tobiasza Kaniewskiego i Pawła Dobrowolskiego, więc musieliśmy rotować i tak wąskim składem. Dobrze po raz kolejny spisał się Rafał Gosik oraz Kacper Strzałkowski, który wystąpił na ataku. Nie pozostaje nam nic innego, jak dalej robić swoje, bo rok 2019 chcemy zakończyć z kompletem zwycięstw. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Seven Tempo Chełm zagra na wyjeździe z Cisami Nałęczów. Natomiast UKS Arka Wojsławice podejmie AZS AWF Biała Podlaska. Oba mecze zaplanowano na 21 grudnia.

Seven Tempo Chełm – UKS Arka Wojsławice 0:3 (23:25, 21:25, 15:25)

Tempo: Przemysław Kubów, Grzegorz Barczuk, Tomasz Rodakowski, Michał Anisiewicz, Wojciech Kosiński, Kewin Błaszczuk, Rafał Roman (libero) oraz Zbigniew Krzywicki, Paweł Kosiorek, Marek Suszek.

Arka: Gabriel Wlaź, Kacper Strzałkowski, Rafał Gosik, Tomasz Kociuba, Patryk Ignatiuk, Adam Olejniczek, Michał Piłat (libero) oraz Łukasz Wróbel, Łukasz Bieńko.

fot. Tempo Chełm (archiwum)