Tour de France 2022 wyniki 13. etapu: Pedersen wygrywa po finiszu z ucieczki

Duńczyk Mads Pedersen okazał się najszybszy na jednym z najdłuższych etapów Tour de France 2022. 13. etap zakończył się wygraną Pedersena po finiszu z trzyosobowej grupki.

Tour de France 2022 wyniki 13 etapu

Tour de France wyniki 13. etapu: Mads Pedersen najszybszy

Na dobre ściganie rozpoczęło się na 51 kilometrze 13. etapu, kiedy do uciekającej trójki dołączyło czterech kolejnych kolarzy. Wiadome było, że ucieczka z Madsem Pedersenem, Stefanem Kungiem czy Filippo Ganną ma sporą szansę na powodzenie. I tak też się stało. Ostatecznie, kilkanaście kilometrów przed linią mety postanowił zaatakować Pedersen. Z siedmioosobowej ucieczki na jego kole utrzymali się tylko Fred Wright z Bahrainu oraz Hugo Houlse z Israel-Premier. Pedersen okazał się jednak najlepszy na finiszu. Dla kolarza Trek-Segafredo to pierwsze zwycięstwo na tegorocznym Tour de France 2022. Wyniki klasyfikacji generalnej nie zmieniły się po dzisiejszyme eteapie.

Kolejni kolarze dojechali około 30 sekund za wspomnianą trójką, a peleton, w którym dojechała cała czołowa dziesiątka stracił aż 5 minut i 45 sekund. To jednak nie przyczyniło się do żadnych zmian w klasyfikacji generalnej. Tutaj sprawdzisz klasyfikację TdF.

Wyniki 13. etapu Tour de France 2022

  1. Mads Pedersen
  2. Fred Wright
  3. Hugo Houle
  4. Stefan Kung +30 sekund
  5. Matteo Jorgenson
  6. Filippo Ganna +32 sekundy
  7. Wout van Aert +5 minut 45 sekund
  8. Florian Senechal
  9. Luca Mozzato
  10. Andrea Pasqualon

Ten sam czas (+5 min 45 sek) uzyskali Tadej Pogacar, Jonas Vingegaard i pozostali kolarze czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Tour de France 2022. Rafał Majka wpadł na metę 6 minut i 3 sekundy po zwycięzcy etapu (65 miejsce)