MŚ w kolarstwie szosowym 2023: van der Poel wygrywa w Glasgow!

MŚ w kolarstwie szosowym 2023: van der Poel wygrywa w Glasgow!
Icon Sport

Mathieu van der Poel okazał się najlepszy w wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn podczas MŚ w kolarstwie szosowym w Glasgow 2023. 

Mathieu van der Poel wygrywa Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym 2023

Holender postanowił zaatakować na nieco ponad 20 kilometrów do mety, kiedy wraz z Pedersenem, Pogacarem i van Aertem dogonili uciekającego Bettiola. Na jego atak nikt nie odpowiedział i van der Poel samotnie pomknął do mety na rundach ulicznych w Glasgow po złoty medal MŚ w kolarstwie szosowym 2023. Było gorąco, ponieważ na 16 km do mety van der Poel upadł na jednym z zakrętów, ale nic mu się nie stało, szybko się pozbierał i dokończył zwycięskiego dzieła.

Poniżej sprawdzisz wyniki Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym 2023. Wyniki nie są dużym zaskoczeniem, bowiem w czołówce znaleźli się wszyscy faworyci.

Results powered by FirstCycling.com

Podczas dzisiejszego wyścigu ze startu wspólnego MŚ w kolarstwie 2023 w Glasgow doszło do kilku niecodziennych scen. Na około godzinę wyścig został przerwany przez protesty, była duża kraksa, kilka mniejszych upadków, a z punktu widzenia polskich kibiców, niestety, ale Michał Kwiatkowski wycofał się w trakcie rywalizacji. Podobnie zresztą jak około setka innych kolarzy. “Kwiato” nie wytrzymał trudów ponad 270 kilometrowej trasy. W ostatnich tygodniach był mocno eksploatowany zarówno na Tour de Pologne, jak i Tour de France, a dzisiaj musiał jechać osamotniony, gdyż biało-czerwoni nie mogli wystawić większej liczby kolarzy na Mistrzostwa Świata w kolarstwie w Glasgow 2023.