Tour de France 2022 wyniki 16. etapu: Hugo Houle wygrywa na solo

Zwycięstwem Kanadyjczyka Hugo Houle z Israel-Premier Tech zakończył się 16. etap Tour de France. Wyniki etapu nie zmieniły nic specjalnego w klasyfikacji generalnej wyścigu, choć znów próbował Tadej Pogacar. Bezskutecznie.

Tour de France 2022 wyniki

Hugo Houle wygrywa po solowej akcji

Pierwszy etap w Pirenejach bardzo szybko przyniósł emocje. Już po kilku kilometrach uformowała się 29-osobowa ucieczka, a jeden z uciekinierów, Hugo Houle, który zaatakował na solo, na ostatnim podjeździe 27 km przed metą, wpadł na kreskę jako pierwszy. Dla 31-letniego kolarza to jeden z największych sukcesów w kolarskiej karierze.

Grupce lidera tempo w decydujących momentach nadawał Rafał Majka. Polak na ostatnim podjeździe rozkręcił Tadeja Pogacara, jednak Słoweńcowi nie udało się urwać lidera wyścigu Jonasa Vingegaarda. W tym samym czasie na metę wpadł też Geraint Thomas. Koło zgubili jednak inni kolarze z czołowej dziesiątki, – Mas, Bardet czy Adam Yates.

Do końca Tour de France 2022 pozostały dwa etapy. Wyniki nie są jeszcze przesądzone, ale wygląda na to, że jeśli Jonasa Vingegaarda nie dopadnie duży kryzys bądź inna nieoczekiwana sytuacja, to Duńczyk powinien przerwać hegemonię Tadeja Pogacara, który wygrał TdF dwa razy z rzędu.

Wyniki 16. etapu Tour de France 2022

  1. Hugo Houle
  2. Valentin Madouas +1 minuta 10 sekund
  3. Michael Woods +1 minuta 10 sekund
  4. Matteo Jorgenson +1 minuta 12 sekund
  5. Michael Storer +1 minuta 25 sekund
  6. Aleksandr Vlasov +1 minuta 40 sekund

Jonas Vingegaard, Tadej Pogacar i Geraint Thomas, a więc czołowa trójka klasyfikacji generalnej przyjechała na remis, 5 minut i 54 sekundy za zwycięzcą 16. etapu Tour de France 2022. Tutaj sprawdzisz, jak wygląda generalna. Z czołowej dziesiątki tempa wspomnianych kolarzy nie wytrzymali Bardet, A. Yates oraz Mas. Hiszpan wypadł nawet z dziesiątki generalki.