Tour de France 2022 wyniki 20. etapu: Jonas Vingegaard jest wielki!

To już pewne. Jonas Vingegaard zwycięzcą Tour de France 2022! Duńczyk nie tylko utrzymał żółtą koszulkę lidera wyścigu po jeździe indywidualnej na czas, ale jeszcze powiększył swoją przewagę nad Tadejem Pogacarem. Mało tego, Vingegaard zajął drugie miejsce na dzisiejszej czasówce. Wspaniały dzień Duńczyka, który podczas jutrzejszego etapu przyjaźni będzie świętował swój największy sukces w karierze kolarskiej!

tour de france 2022 wyniki 20 etapu

Van Aert najszybszy na czasówce!

Przed długi czas zapowiadało się, że na Tour de France 2022 jazda indywidualna na czas na przedostatnim etapie padnie łupem Wouta van Aerta, ale kiedy przystąpili do rywalizacji Thomas, Pogacar, a przede wszystkim Vingeggard jasne okazało się, że klasyfikacja dzisiejszego etapu może wywrócić się do góry nogami.

Duńczyk Jonas Vingegaard już od pierwszego pomiaru czasu notował najlepsze wyniki. Pogacar i Thomas kręcili się wokół 2 i 4 miejsca. Ostatecznie Vingeggard nie utrzymał jednak dobrego tempa i wpadł na metę jazdy indywidualnej na czas z drugim czasem, przegrywając o 19 sekund z Woutem Van Aertem. To i tak znakomity wynik kolarza w żółtej koszulce.

Wyniki 20. etapu Tour de France – jazda indywidualna na czas

  1. Van Aert
  2. Vingegaard +19 sekund
  3. Pogacar +27 sekund
  4. G. Thomas +32 sekundy
  5. Ganna +42 sekundy
  6. Mollema +1 minuta 22 sekundy
  7. Cattaneo +1 minuta 25 sekund
  8. Wright +1 minuta 32 sekundy
  9. Schachman +1 minuta 37 sekund
  10. Tratnik +1 minuta 48 sekund

Najlepszy z Polaków, Maciej Bodnar dojechał 19., tracąc do zwycięzcy jazdy indywidualnej na czas, Wouta Van Aerta 3 minuty i 2 sekundy. Sprawdź tutaj klasyfikację generalną Tour de France 2022.